Konyaaltı Plajı'nda serin deniz sosyal mesafeyi unutturdu

Uzun süre karantinada kalan ve denizi özleyen Antalya halkı bugün denize doydu. En büyük plajlardan biri olan Konyaaltı plajına giden halk sosyal mesafeyi unutarak denizin tadını çıkarttı. Salgınla mücadeleyi kontrollü normalleşme ile sürdürmeyi amaçlayan yetkililer sosyal mesafenin önemine ve maske kullanımına dikkat çekerken plajda bu uyarılar hiçe sayıldı. İşte görüntüler.

Konyaaltı Plajı'nda serin deniz sosyal mesafeyi unutturdu
Konyaaltı Plajı'nda serin deniz sosyal mesafeyi unutturdu
GİRİŞ 25.06.2020 13:38 GÜNCELLEME 25.06.2020 13:38 KAYNAK DHA

Konyaaltı Plajı Antalya'nın en önemli halk plajlarından biri. Burada halk denizin ve plajın tadını her yıl çıkartıyor ve binlerce kişi buraya akın ediyor. Ancak bu yıl çok gez açılan sezon halkın da denize olan özlemini katladı. Büyük önlemler alınan ve sosyal mesafe kuralına uyum sağlanması yönünde uyarılarda bulunarak maske kullanımına dikkat çeken yetkililer plajı kullanıma açtı. Uzun süre halk plajda kurallara uyarak denizin tadını çıkartmıştı. Ancak bugün denize akın eden Antalya halkı ne sosyal mesafeye uydu ne de maske kullandı. Herkes salgın tehlikesini atlatmış gibi denizin ve plajın keyfini çıkarttı. 

Turizm şehri Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde, normalleşme adımları atılırken, kalabalık her geçen gün artıyor. Hava sıcaklığının 33, deniz suyunun 25 derece olduğu kentte, nem oranı ise yüzde 30 seviyelerinde ölçüldü. Antalya'da yaşayanlar ile yerli ve yabancı tatilciler, hava sıcaklığını fırsat bilerek, Akdeniz'in mavi sularına girdi. Bazı vatandaşlar sahil bandında bulunan yeşil alanlarda ailesiyle beraber vakit geçirirken, bazıları ise sahilde çocuklarıyla serin suyun keyfini çıkardı. Konyaaltı Sahili'ne gelen vatandaşlardan bazıları denizden çıktıktan sonra güneşlenmeyi tercih etti.


KAYALIKLARDAN ATLADILAR


Deniz sezonunun Antalya'da tamamen başlamasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü, Konyaaltı Sahili'ne kıyısı bulunan falezlerden atlayışı önlemek için bekçileri daha önce görevlendirmişti. 40 metrelik falezlere çıkamayan gençler, denizin içerisinde yer alan 6 metrelik kayalıklardan atladı.SOSYAL MESAFE UNUTULDUKoronavirüs sürecinde uzmanların sürekli dikkat çektiği sosyal mesafe kuralı sahilde unutuldu. Birkaç kişi dışında maske takılmadığı görüldü.

Konyaaltı Plajı hakkında her şey


'SICAK HAVAYI DEĞERLENDİRDİK'


Eşiyle beraber denize geldiğini belirten Fatih Tüter, "Koronavirüs önlemlerinin sahilde pek alınmadığını gördüm ama sıcaktan dolayı evde duramadık ve mecburiyetten denize geldik" dedi. 

Eşi Songül Tüter ise, "Denize geldik ama çok kalabalık. Evde canımız sıkılınca ve sıcak olunca biz de denize gelelim istedik" diye konuştu.

5 aylık çocuğuyla sahile gelen Canan Koca da, "Hava çok sıcak. Eşim ve çocuğumla denize gelelim dedik. Oğlum da ilk kez dışarıya çıkıyor. Eğlenmeye geldik" şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL