Miami plajları koronavirüs önlemleri nedeniyle kapatılıyor

ABD’de Koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemler genişliyor. Florida'ya bağlı Miami kentinde hafta sonu tüm plajların ziyarete kapatılması kararı alındı.

Miami plajları koronavirüs önlemleri nedeniyle kapatılıyor
Miami plajları koronavirüs önlemleri nedeniyle kapatılıyor
GİRİŞ 29.06.2020 09:47 GÜNCELLEME 29.06.2020 09:47

İlk olarak 2019’un son aylarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) salgınından en çok etkilenen ülke olan ABD’de alınan önlemlere yenileri eklendi. Ülkenin Bağımsızlık günü olan 4 Temmuz’un hafta sonuna denk gelmesi bir süredir ABD’nin gündemindeydi. 

PLAJLAR KAPATILIYOR

Zira her yıl yoğun katılımlı kutlamalara ev sahipliği yapan 4 Temmuz’da sosyal mesafe kuralının göz ardı edilebileceği belirtiliyordu. Konu ile ilgili ilk adımlar atıldı. ABD’nin Florida eyaletindeki Miami kentinde hafta sonu tüm plajların kapatılmasına karar verildi.
Florida Valisi Carlos Gimenez'in imzaladığı acil durum kararnamesi kapsamında Miami’nin tüm plajları 3 – 7 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak.

ABD’nin diğer yakasında bulunan California’da da benzer bir karar alındı. Vali Gavin Newsom, Los Angeles ve eyaletteki 6 yerleşkede barların kapatılması kararı aldı.  

Geçtiğimiz günlerde Teksas Valisi de benzer bir karar almıştı. 

 

ETİKETLER
çin
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL