Kapadokya'nın yeraltı şehirleri kapılarını yeniden açıyor

Türkiye'nin hem doğal hem de kültürel güzellikleri bakımından en zengin turizm merkezi olan Kapadokya'da turistlerin merakla beklediği yeraltı şehirleri yeniden turizme açıldı.

Kapadokya'nın yeraltı şehirleri kapılarını yeniden açıyor
Kapadokya'nın yeraltı şehirleri kapılarını yeniden açıyor
GİRİŞ 13.07.2020 10:56 GÜNCELLEME 13.07.2020 10:56 KAYNAK AA

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan tarihi yer altı yerleşim alanları, yeniden turizme açıldı.

Her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapan Derinkuyu, Kaymaklı, Tatlarin, Mazı ve Özkonak yer altı şehirlerine, yeniden ziyaretçi kabul edilmeye başlandı.Yer altı yerleşim alanlarının girişinde görevlilerce ateşi ölçülen turistler, maskeli ve sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gezinti yapabiliyor.

Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun aradan sonra ilçede turist ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek "Derinkuyu yer altı şehri, bölgede en çok ziyaretçi alan turistik alanlar içinde yer alıyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı konuğumuzu ilçemizde ağırlıyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre kapalı kalmıştı, aynı süreci tekrara yaşamamayı umuyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL