Adalar'da 'sosyal mesafe paravanlı' plaj

Adalar'da yeni normalleşme sürecinde vatandaşların güvenli bir şekilde denize girebilmeleri için plajda dezenfektan kabini ve sosyal mesafe paravanı kuruldu.

Adalar'da 'sosyal mesafe paravanlı' plaj
Adalar'da 'sosyal mesafe paravanlı' plaj
GİRİŞ 30.07.2020 13:33 GÜNCELLEME 30.07.2020 14:11 KAYNAK İHA

Adalar’da faaliyet gösteren özel bir plaj işletmesi yeni tip koronavirüse karşı sıra dışı önlemler aldı. Girişe dezenfektan kabini yerleştirilerek şezlonglar arasına sosyal mesafe paravanı konuldu. Sosyal mesafeli plaj havadan görüntülendi. 

 

 

Yeni normalleşme dönemi ile birlikte açılan plajlar koronavirüs tedbirleri kapsamında halka hizmet vermeye devam ediyor.  Adalar’da faaliyet gösteren bir plaj işletmecisi de koronavirüse karşı sıra dışı önlemler aldı. 

ATEŞ ÖLÇÜLÜYOR, DEZENFEKTAN KABİNİNDEN GEÇİLİYOR

Plaja girmek isteyen vatandaşların önce ateş ölçer cihazlarıyla ateşleri ölçülüyor. Eller dezenfekte edildikten sonra sosyal mesafe kuralına dikkat ederek sırayla dezenfektan kabininden geçerek içeri girebiliyorlar. El dezenfektanlarının yerleştirildiği soyunma kabinleri hijyen kuralları gereğince belirli periyotlarla dezenfekte ediliyor. Müşterilerin dikkat etmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen 14 temel kural tabelaları her noktaya asılmış durumda. 

ŞEZLONGLAR ARASINDA SOSYAL MESAFE PARAVANI

Denize girdikten sonra güneşlenmek isteyen vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilmiş şezlonglarda güneşlenebiliyor. Şezlonglar arasına şeffaf paravanlar yerleştirilerek ve şezlonglara mini dezenfekte kutuları konularak korona virüse karşı yoğun önlem alınıyor. 

PARAVANLARLA İNSANLAR BİRBİRİNDEN AYRILDI

Plajın işletmecisi Doğukan Kocataş, “En önemli şey sağlık. Buradan yola çıkarak hem kendi sağlığımızı hem gelen misafirlerimizin sağlığını korumak için bölmelere ayırdık. Paravanlarla insanları birbirinden ayırdık. Girişte dezenfektan makinemiz var. 15 kural içerisindeki tüm önlemleri aldık. En büyük geri dönüş memnuniyet. Zaten bizim de amacımız buydu. Aşırı memnun kaldılar. Çocuklarıyla birlikte güven içerisinde gelebilecekleri bir ortam oldu” dedi.

“Çocuklarla birlikte gönül rahatlığıyla geldik”

Şezlongda güneşlenen vatandaşlardan biri, “Dezenfektan ve hijyen kurallarına dikkat ediyorlar. Çocuklarla birlikte gönül rahatlığıyla geldik. Sosyal mesafe kuralına uyuyorlar. Havalar sıcak, zor bir süreçten geçiyoruz. Kurallara uyarak kendimizi rahatlatmaya geldik. İşletme de çok güzel. Şeffaf paravanları da çok güzel düşünmüşler. Sosyal mesafeye dikkat ederek tatilimizi yapıyoruz” diye konuştu. Çocuklarıyla birlikte denize bir vatandaş ise, “Rahatlıkla girdik, dezenfektan kabininden geçerek geldik. Şeffaf brandalar çok ince ve güzel düşünülmüş” dedi.

Öte yandan, sosyal mesafeli paravanlarının yerleştirildiği ve yoğun korona virüs tedbirlerinin alındığı plaj drone ile görüntülendi.                               

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL