Avrupa'nın en güzel kasabaları - Bu listede Türkiye de var

Japon Seyahat Acenteleri Birliği verilerinden elde edilen bilgilere göre Avrupa'nın en güzel 30 kasabası listesi belli oldu. İrlanda, Arnavutluk ve İtalya gibi ülkelerin kasabalarının yer aldığı listede Türkiye'den Bursa'nın Gölyazı kasabası, 10'uncu sırada yer aldı.

Avrupa'nın en güzel kasabaları - Bu listede Türkiye de var
Avrupa'nın en güzel kasabaları - Bu listede Türkiye de var
GİRİŞ 03.10.2020 13:40 GÜNCELLEME 03.10.2020 13:40 KAYNAK DHA
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Avrupa’nın en güzel 30 kasabasının yer aldığı liste belli olurken, Türkiye’den de Bursa’ya bağlı Gölyazı 10’uncu sırada listede yer alarak en güzel kasabalar arasına girdiği belirtildi.

 

 

Medya takip kurumu Ajans Press, kasabalar ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl köy ve kasabalarla ile alakalı basına 69 bin 318 haber yansıdığı tespit edildi. Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı olan ve mahalle olarak geçen Gölyazı hakkında çıkan haber sayısı ise bu yıl 538 adet olduğu kaydedildi. Haber içerikleri incelendiğinde ise Gölyazı’da yapılan yeniliklerin ve çalışmaların ön planda olduğu görüldü.

 

 

Ajans Press’in, Japon Seyahat Acenteleri Birliği (JATA) verilerinden elde ettiği bilgilere göre, Avrupa’nın en güzel 30 kasabasının yer aldığı liste belli oldu. Türkiye’den Bursa’ya bağlı Gölyazı da listede 10’uncu sırada yer alarak en güzel kasabalar arasına girdiği kaydedildi.

Listenin ilk 5’inde yer alan diğer yerleşim yerleri ise Kilkenny (İrlanda) , Berat (Arnavutluk) ,Civita Di Bagnoregio (İtalya) , Procida (İtalya) ,Conwy (Galler) olarak açıklandı. Listede Polonya, Fransa, Almanya ve Norveç gibi birçok farklı ülkeden kasabaların yer aldığı kaydedildi.

YORUMLAR 1
  • Zühre 1 ay önce Şikayet Et
    Gölyazi li olarak gurur duydum
    Cevapla