Bisikletle Balkan gezisine çıktı son durak Türkiye'yi seçti

Bisikletle Doğu Avrupa ve Balkan turuna çıkan gezgin kadın son durak olarak Türkiye'yi seçti. Uzun süre yollarda bisikletle gezen kadın Edirne'den Türkiye'ye giriş yaptı. Balıkesir Manyas'ta kalan genç kadın herkesin kendine gösterdiği ilgiden memnu kaldığını söyledi.

Bisikletle Balkan gezisine çıktı son durak Türkiye'yi seçti
Bisikletle Balkan gezisine çıktı son durak Türkiye'yi seçti
GİRİŞ 27.09.2020 12:47 GÜNCELLEME 27.09.2020 12:47 KAYNAK AA
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Polonya'nın Bytom kentinden bisikletiyle yola çıkarak Doğu Avrupa ve Balkanlar'dan geçen kadın gezgin, turunu Türkiye'de tamamladı.

Polonyalı grafik sanatçısı 57 yaşındaki Danielle Hebert, haziran ayında pedal çevirerek başladığı gezisinde Çekya, Macaristan, Sırbistan ve Bulgaristan rotasını izleyip Edirne'den Türkiye'ye giriş yaptı.

İstanbul, Yalova, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde gezisini sürdüren Hebert, Balıkesir'in Manyas ilçesinde öğretmenevinde bir gece konakladı.

Hebert, gazetecilere yaptığı açıklamada, Manyas'ta kendisine gösterilen ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Turunda 2 bin 900 kilometre katettiğini belirten Hebert, "İstanbul'da 5 yıl önce bir süre kalmıştım. Fransızcanın yanı sıra Türkçe kursuna da gittim. Meramımı anlatacak derecede Türkçe biliyorum. Macerayı ve sporu seviyorum. Bu gezimde hem spor yaptım hem de değişik ülke ve kültürleri tanıma olanağı buldum. Yolculuğumda herhangi bir zorlukla karşılaşmadım, özellikle Türkiye'de insanlar çok iyi davrandı." diye konuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle gezisinin uzadığını dile getiren Hebert, Marmara Bölgesi'nin doğasına hayran kaldığını ve küçük bir ilçe ya da köye yerleşmeyi düşündüğünü sözlerine ekledi.

Türkiye'deki bisiklet rotaları da biribirinden güzel harika manzaralar sunan yerler. Siz de bisiklet gezisini güvenle ülkenizde yapmak isterseniz bu yerleri tercih edebilirsiniz. 

YORUMLAR 1
  • Gurbet 7879 2 yıl önce Şikayet Et
    İlk. Ermeni lobisini yapan polonyalılar değilmiydi Avrupanın üçünçü. Sınıf ülkesi
    Cevapla