Doğa harikası Sineber Şelalesi

Doğal güzellikleriyle zengin ülkemizde muhteşem bir doğaya sahip olan Sineber Şelalesi de güzel bir rota oluşturuyor. Harika bir görünüme sahip olan şelale çevresinde keşfedecek çok özel ve güzel bitkiler, canlılar bulunuyor.

Doğa harikası Sineber Şelalesi
Doğa harikası Sineber Şelalesi
GİRİŞ 27.09.2020 14:26 GÜNCELLEME 27.09.2020 14:26 KAYNAK İHA
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hakkari’nin Kaval bölgesinde bulunan doğa harikası Sineber Şelalesi ziyaretçilerini bekliyor.


Konuyla ilgili bilgi veren Cilo Sat Gölleri ve Buzulları Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (CİSAD) Üyesi Naci Ertunç, Hakkari bölgesinin olağan üstü güzelliklere sahip bir coğrafya olduğunu belirterek, “Müjdelerin en büyüğü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cilo ve Sat bölgesinin büyük bir kısmını ‘milli park’ ilan ederek Hakkari’nin ne kadar muhteşem bir yer olduğunu tescillemiş oldu.

Bölgede sağlanan huzur ortamıyla birlikte dağcılık, yamaç paraşütü, dağ bisiklet turları, doğa yürüyüş turları, rafting ve diğer su sporlarının yapıldığını yerli ve yabancı turistlere tanıtmamız lazım. Valimiz İdris Akbıyık, üniversitemiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleriyle yakın zamanda Hakkari’yi bu doğa güzellikleriyle tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulacağız inşallah” dedi.


CİSAD Üyesi Ertunç, Kaval köyünün doğa harikası bir yer olduğunu da dile getirerek, “Doğa sporları turizminin gerçek adresi Kaval bölgesidir. Buradaki Sineber S¸elalesi harika görüntüsü ve manzarasıyla bütün spor ve doğaseveri bekliyor” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR 2
  • Wanlı 3 yıl önce Şikayet Et
    Terör korkusu olmasa oralarda çok yer var keşfedilecek ama malesef insan korkuyor
    Cevapla
  • Bozova 3 yıl önce Şikayet Et
    Korkma ne korkuyorsun İstanbul Neyse Hakkari Odur Yaşa Tayyip Baba!
    Cevapla