Sonbaharda dalış turizminin adresi: Ayvalık

Sonbaharda turizm bölgelerinde deniz, kum ve güneş tatilinde yoğunluk azalırken dalış meraklıları, Ayvalık'ın birçok adasına ilgi göstermeye devam ediyor.

Sonbaharda dalış turizminin adresi: Ayvalık
Sonbaharda dalış turizminin adresi: Ayvalık
GİRİŞ 07.10.2020 12:32 GÜNCELLEME 07.10.2020 12:32 KAYNAK İHA

Sonbaharın gelmesiyle birlikte turizm bölgelerindeki yoğunluk azalırken, dalış meraklıları Balıkesir’in Ayvalık ilçesine ilgi göstermeye devam ediyor. Birçok adası ve dalış noktası ile her seviye dalış meraklısına hizmet sunabilme imkanı sağlayan Ayvalık, sonbahar ile birlikte dalış meraklılarını ağırlıyor.

Dalış hocası Koray Gerçe, sonbahar aylarında da Ayvalık'ın mükemmel bir dalış noktası olduğunu ve her seviyede dalış meraklısına hizmet verdiklerini ifade etti. 

Gerçe, “Ayvalık yaklaşık 10 ay boyunca dalış yapılabilecek bir nokta. Yaklaşık yılda 20 bin kişiyi ağırlıyoruz. Ayvalık mercanları ile meşhur bir dalış bölgesi. Burada 8-9 kırmızı mercan bölgesi mevcut. Buraya sadece 2 yıldız ve üzeri dalıcılar dalış yapabiliyor. Yaklaşık 50 dalışı olması gerekiyor. Bunlar endemik canlılar. İtalya Portofino ve Ayvalık’ta mevcut. Gorgonia cinsi. O yüzden Ayvalık özel bir nokta” dedi.                               

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL