HalalBooking satışları eylül Ayında %25 Arttı

Dünya çapında lider online helal özellikli otel, villa arama ve rezervasyon platformu olan Halalbooking.com, Eylül 2020'de geçen yıla göre iki ay üst üste artış göstermiş ve 2020 yılının Ağustos ayında, 2.7 milyon dolarlık satış ve yıllık %10'luk bir artışla koronavirüs sonrası tam bir toparlanma kaydederek 2019 Eylül ayına göre toplam satışlarda %25'in üzerinde artışla çok daha iyi bir sonuca ulaştı.

HalalBooking satışları eylül Ayında %25 Arttı
HalalBooking satışları eylül Ayında %25 Arttı
GİRİŞ 07.10.2020 15:41 GÜNCELLEME 07.10.2020 15:41

Eylül 2020'de HalalBooking'in satışları, geçen yıla göre iki ay üst üste artış göstermiştir. HalalBooking, 2020 yılının Ağustos ayında, 2.7 milyon dolarlık satış ve yıllık %10'luk bir artışla Covid sonrası tam bir toparlanma kaydedilmiştir. Eylül ayında, 2019 Eylül ayına göre toplam satışlarda %25'in üzerinde artışla çok daha iyi bir sonuca ulaşmıştır. Şirket, Aralık ayına kadar Covid'den önceki büyüme oranı olan yıllık %100 büyümeye dönmeyi planlamaktadır.Bazı pazarlardaki büyüme seviyelerinde artış çok daha yüksek olmuştur. Ağustos ayında İngiltere, geçen yılın aynı ayına kıyasla %85'lik şaşırtıcı bir büyüme ile Almanya'yı gerisinde bırakarak şirketin en büyük kaynak pazarı haline gelmiştir. Eylül ayında, İngiltere satışları 2019'un aynı ayına göre %70 artış göstermiştir. Türkiye'deki müşterilere yapılan satışlar da her iki ayda yaklaşık %30 artış göstermiştir.
 
HalalBooking CEO'su Elnur Seyidli şöyle ifade etmiştir "İspanya, Fransa, Fas ve Türkiye gibi popüler destinasyonlar için yeniden uygulamaya konulan önemli yeni seyahat kısıtlamalarına rağmen, kaynak pazarlarımızın çoğunda, özellikle de en büyük pazarlarımız olan Almanya ve İngiltere'de bu tür olumlu sonuçları almış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz."
 
Sözlerine şöyle devam ediyor “Eylül ayı rakamlarımız, Covid öncesi oranlarımız olan %100'ün üzerinde büyümeye Aralık ayına kadar geri dönebileceğimize dair güvenimizi artırdı. Hala zorluklarla mücadele eden seyahat endüstrisine rağmen ulaştığımız bu büyüme seviyeleri, 2021/22 büyümemizi süper hızlandırmak ve 2024 yılına kadar 1 milyar dolar IPO'ya ulaşmak için 20 milyon dolar toplamak üzere yakın zamanda başlattığımız B Serisi kampanyamıza ilgi çekiyor.” 

2020'de birçok müşterinin evlerine daha yakın noktalarda konaklamayı seçmesiyle birlikte HalalBooking iç turizmde bir artış sağlamıştır. 2019 yılında HalalBooking satışlarının %90'ı uluslararası seyahat konaklamaları amacıyla yapılmıştır. Bu yıl, şu anda 28.000'den fazla tesis ile şirket internet sitesine çok sayıda Avrupa oteli ve villası dahil etmiştir ve böylece yurt içi seyahatlerdeki artıştan kaynaklanan büyüme trendini devam ettirmeye hazır hale gelmiştir. 2020 yılında, bu zamana kadar yapılan satışların %40'ı yurtiçi seyahatler için yapılmıştır.

HalalBooking Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Ufuk Seçgin, Türkiye gibi kilit destinasyonlarımızdan bazılarında da müşteri memnuniyetinin arttığına dikkat çekti. Şöyle açıkladı “Türkiye’nin otellere yönelik yeni COVID önlemleri sayesinde müşterilerimiz sağlıkları ve güvenlikleri konusunda kendilerini güvende hissettiler ve bu kesinlikle başarılı bir program oldu. Bu durum, yalnızca satışlarımızdaki güçlü iyileşmemizden değil, aynı zamanda müşteri yorum puanlarından da görülebilir. Örneğin, Antalya'da en çok satan tatil köylerimiz, bu yıl 2019 yılına kıyasla yorum puanlarını ortalama 0.2 artırarak 8.2'den 8.4'e çıkardı ve müşterilerimizin tatillerinden ne kadar keyif aldığını gösterdi.”

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL