İzole kış tatili rotaları: Uludağ'ın köşkleri

Kışın gözde turizm rotası olan Uludağ, Sarıalan mevkisinde Tarım ve Orman Bakanlığınca inşa ettirilen 47 orman köşkü, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi oldu.

İzole kış tatili rotaları: Uludağ'ın köşkleri
İzole kış tatili rotaları: Uludağ'ın köşkleri
GİRİŞ 21.10.2020 09:46 GÜNCELLEME 21.10.2020 09:46 KAYNAK AA

Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizmi merkezlerinden Uludağ'daki Sarıalan mevkisinde Tarım ve Orman Bakanlığınca inşa ettirilen ve ihale usulüyle özel işletmeye devredilen orman köşklerinde izole tatil yapmak isteyenler için rezervasyonlar başladı.Bursa kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Sarıalan mevkisi, doğal güzelliği ve temiz havasıyla yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlıyor.

Bölgedeki etrafı çam ağaçlarıyla örtülü, görselliğiyle insanları cezbeden orman köşklerinde kışın yer bulmak neredeyse imkansız hale geliyor. Henüz kış aylarına girmeden yoğun ilgi gören köşklerde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uygun şekilde tatilini geçirmek isteyenler rezervasyon yaptırıyor.

PANDEMİYLE İLGİLİ BÜTÜN TEDBİRLER ALINDI

İşletme müdürü Eray Özenoğlu, AA muhabirine, Uludağ'ın kış turizminde etkin rolünün bulunduğunu söyledi. Orman köşklerinin bölgede en çok talep gören işletmelerden olduğunu belirten

Özenoğlu, rezervasyonların şimdiden başladığını dile getirdi. Kış sezonuna ilişkin hazırlıklarının hızla sürdüğünü anlatan Özenoğlu, şöyle konuştu "Pandemi süreci bizi etkiledi ama rezervasyonlarımız yoğun şekilde devam ediyor. İnsanların kendini izole hissettiği bir yer. Şehrin kalabalığından uzak bir ortam. İnsanlar burada kendilerini izole edip daha güvende hissedebiliyor. Pandemiyle ilgili bütün tedbirlerimizi aldık. Evlerimiz her müşteri giriş çıkışlarında dezenfekte ediliyor. 47 bungalov var. Ağırlıklı olarak Orta Doğu'dan misafirlerimiz geliyor. Özellikle Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan'dan çok misafirimiz oluyor. İnsanların erken rezervasyondan yararlanıp kış için şimdiden rezervasyon yaptırmaları kendileri için bir avantaj."

Eray Özenoğlu, aralık, ocak ve şubat aylarında orman köşklerinde yüzde 100'e varan dolulukla hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL