Sonbaharda doğa tutkunlarının tercihi: Pürenli ve Balıklı Yaylaları

Sonbaharda doğanın en güzel renklerine bürünmesiyle doğa ve fotoğraf tutkunları, rotalarını yaylalara çevirdi. Düzce'nin el değmemiş Pürenli ve Balıklı yaylalarında yaşanan renk cümbüşü de Ankara ve İstanbul kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin yeni kaçış adresi oldu.

Sonbaharda doğa tutkunlarının tercihi: Pürenli ve Balıklı Yaylaları
Sonbaharda doğa tutkunlarının tercihi: Pürenli ve Balıklı Yaylaları
GİRİŞ 12.11.2020 12:06 GÜNCELLEME 12.11.2020 12:06 KAYNAK AA

Düzce'nin doğal güzellikleri ile ünlü Pürenli ve Balıklı yaylalarında sonbaharda renk cümbüşü yaşanıyor. Ankara ile İstanbul gibi iki metropol şehir arasında yer alan ve Düzce kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan 1400 rakımlı Pürenli ve Balıklı yaylaları, sonbaharda da misafirlerine seyrine doyumsuz manzaralar sunuyor.

Yeşil, sarı ve kahverengi tonlara bürünen ağaçlar Pürenli ve Balıklı yaylalarında sonbaharın eşsiz güzelliğiyle doğa tutkunlarına kartpostallık görüntüler sunuyor.
Her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen yaylalar, yerli ve yabancı tatilcilerin yanı sıra fotoğraf severlerin de uğrak mekanları arasında yer alıyor.

Yayların içinde bulunan köknar, kayın ve çam ağaçları, sararan yapraklarının dökülmesiyle seyrine doyumsuz manzaralar oluşturuyor.

Pürenli ve Balıklı yaylalarının büyüleyen sonbahar güzellikleri drone ile de havadan görüntülendi. 


 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL