Seyahat kısıtlamasının kalkacağı açıklandı, Kuşadası'na talepler arttı

İngiltere'nin yurt dışına tatil amaçlı yapılacak olan seyahat kısıtlamalarının 17 Mayıs'ta kaldırılacağını açıklamasıyla Aydın'ın gözde turizm merkezi Kuşadası'na rezervasyon talepleri arttı.

Seyahat kısıtlamasının kalkacağı açıklandı, Kuşadası'na talepler arttı
Seyahat kısıtlamasının kalkacağı açıklandı, Kuşadası'na talepler arttı
GİRİŞ 23.02.2021 17:01 GÜNCELLEME 23.02.2021 17:20 KAYNAK DHA
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İngiltere'nin koronavirüs tedbirleri kapsamında tatil amaçlı yurt dışına yapılacak seyahatler için vatandaşlarına uyguladığı kısıtlamayı 17 Mayıs'ta kaldıracağını açıklaması, Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda sevinçle karşılandı. Kuşadası Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Fahrettin Çiçek, "Şimdiden olumlu sinyaller almaya başladık. Rezervasyon taleplerindeki yükseliş dün itibariyle hissedilir oranda yükseldi" dedi.

İngiltere Boris Johnson, ülkesinde koronavirüs kısıtlamalarını 21 Haziran'a kadar 4 aşamada kaldıracaklarını açıkladı. Okulların ve iş yerlerinin açılması ile spor etkinliklerine seyircilerin alınmasını da kapsayan plana göre, İngiltere vatandaşları 17 Mayıs'tan itibaren tatil amaçlı yurt dışına seyahat edebilecek. İngiltere'nin verdiği bu karar, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren Kuşadası'ndaki turizmciler arasında mutlulukla karşılandı.

'REZERVASYONLAR ARTTI'

Kararla birlikte İngiltere'den Türkiye ve Kuşadası'na yönelik yapılan erken rezervasyonlarda artış yaşanmaya başladığını belirten Kuşadası Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Fahrettin Çiçek, "Şimdiden olumlu sinyaller almaya başladık. Rezervasyon taleplerindeki yükseliş dün itibariyle hissedilir oranda yükseldi. Bu bizler için çok güzel bir gelişme. Çünkü İngiltere Türkiye ve Kuşadası için çok ciddi bir kaynak pazar. Pandeminin olmadığı 2019 yılında Türkiye, 727 bin 532 İngiliz turisti ağırlamıştı" dedi.

HAZİRAN'A KADAR DESTEK SÜRMELİ

Kuşadası Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Fahrettin Çiçek, devletin turizm sektörüne verdiği desteğin haziran ayına kadar sürmesi gerektiğini söyledi. Sektörün yaz döneminde toparlanma sürecine gireceğini ifade eden Çiçek, "İç turizm 12 Mayıs'ta başlayacak Ramazan Bayramı ile hareketlenecek. Haziran ve temmuz ayları otellerin en yüksek doluluk oranına ulaşacağı dönem olacak. Bu nedenle Türkiye'nin tanıtım faaliyetlerine hiç ara vermeden devam etmesi gerekiyor" diye konuştu.

YORUMLAR 5
 • Mehmet özkan 1 hafta önce Şikayet Et
  Acaba kuşadası esnafı akillandimi insanları kazıklamazlar ınsallah yoksa allahın sopası yok bırakın iki sene kazanırsınız aman ha ahlâkli olu milleti duduklemeyin
  Cevapla
 • Gülsev Elevli 1 hafta önce Şikayet Et
  Aynen katılıyorum birazda müşterilerini güler yüzle karşılasalar kandırmasalar
  Cevapla
 • Tosun 1 hafta önce Şikayet Et
  Türist gelsin e sonra bedelini Anadolu'nun hertarında tarlaya bile gidemeyen masum bedelini ödüyor
  Cevapla
 • Yakub 1 hafta önce Şikayet Et
  Önceliğimiz ahlaklı ülkeler olsun lütfen. Deniz kıyıları zulüm, ahlaksızlık merkezleri haline getirildi. 5 vakit namaz kılan ve hakkı üstün tutmayan cemiyetler çok büyük vebal altında. Cemiyetine chp çok yardım yaptı diye oy verenler tövbe etsinler. Hem oy verip hem kurslarda çocukların, gençlerin gözünü boyamak için beddua seansları bu işleri örtmez bilesiniz.
  Cevapla
 • Samil 1 hafta önce Şikayet Et
  Ahlak ne ile ölçülür önce bir onu iyi kavrayın isterseniz . size göre ahlaksız ülkelerin aşılarını kullanmak zorundayız . biraz mantık , çok değil biraz !
  Cevapla