Günbatımı için Türkiye'nin turizm cennetine akın ediyorlar

Türkiye’nin dünyanın dört bir yanından turist ağırlayan turizm merkezi Kapadokya, günbatımı izlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Günbatımı için Türkiye'nin turizm cennetine akın ediyorlar
Günbatımı için Türkiye'nin turizm cennetine akın ediyorlar
GİRİŞ 30.03.2021 09:44 GÜNCELLEME 30.03.2021 09:44 KAYNAK İHA
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

                                             IHAAW090912-CVR/29-03-2021 
 
 
  - Kapadokya’ya günbatımı için akın akın geliyorlar   
  - Türkiye’nin dört bir yanından Kapadokya’ya günbatımı için geliyorlar   
 
  (Fotoğraflı)   
 
  Coşkun Sağlamdin   
  NEVŞEHİR (İHA) - Türkiye’nin dört bir yanından Kapadokya bölgesinde günbatımını izlemek için gelen yerli ve yabancı turistler havadan görüntülendi. Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde bulunan Kızılçukur Vadisinde gün batımı izlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. 

Kapadokya'da bulunan Kızılçukur Vadisi, Türkiye'de gün batımının en iyi izlenebildiği mekanlar arasında gösteriliyor. Gün batımı sırasında çoğunlukla kızıla, kimi zaman da yeşil renge dönüşen peri bacaları ile süslü vadi yerli ve yabancı turistleri büyülüyor. Güneşin son ışıklarını izleyebilmek için Kızılçukur Vadisi'ne gelen turistler, batan güneşle birlikte bol bol hatıra fotoğrafları çektiriyor. 

İstanbul’dan Kapadokya bölgesine günbatımını izlemek için gelen Duygu Mısırcıoğlu Kızılçukur vadisinin günbatımının meşhur olduğunu duyduklarını ve saatlerde günbatımını izlemek için beklediklerini ifade etti. Mısırcıoğlu, “ Buranın günbatımının meşhur olduğunu duyduk. Manazara çok güzel herkesin gelip görmesini tavsiye ediyorum” dedi. Kapadokya’da günbatımını eşi ile birlikte izlediğini söyleyen Emre Mısırcıoğlu’da açıklamasında, “ Günbatımını izlemeye geldik. Manzara gayet güzel” diye konuştu.                         

YORUMLAR 1
  • İlhan ALDATMAZ 8 ay önce Şikayet Et
    Bu toprakların çocuğuyum.Bölgenin tariflere sığmayacak bir cazibesi var.Adeta insanı manevi bir mıknatıs çekiyor.Gelenin bir daha gelme arzusu artıyor.Tarihin derinliklerinde yaşıyorsunuz hissi uyandırıyor.Tecrübe etmenizi tavsiye ederim.
    Cevapla