Van Gölü’nün fotoğrafını çeken astronot dünyaya döndü

Van Gölü’nün uzaydan fotoğrafını çekmesiyle ülkemizde adını sık sık duyduğumuz NASA Astronotu Kate Rubins dünyaya döndü.

Van Gölü’nün fotoğrafını çeken astronot dünyaya döndü
Van Gölü’nün fotoğrafını çeken astronot dünyaya döndü
GİRİŞ 17.04.2021 11:46 GÜNCELLEME 17.04.2021 12:12 KAYNAK İHA
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’nün uzaydan fotoğrafını çeken ve bu nedenle son zamanlarda Türkiye’de adı sıkça duyulan NASA Astronotu Kate Rubins dünyaya döndü.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafı birinci seçilmişti. Van Gölü’nün uzaydan fotoğrafını çeken Astronot Kate Rubins'i Van Valiliği tarafından 'fahri hemşehri' ilan edilmişti.

VAN'A DAVET EDİLDİ

Van Gölünün eşsiz fotoğrafını çeken Kate Rubins, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Edremit Belediye Başkanı İsmail Say başta olmak üzere birçok yetkili tarafından Van’a davet edilmişti.

Bugün itibariyle sorunsuz bir iniş gerçekleştiren Kate Rubins ve diğer iki meslektaşı, Kazakistan'ın Dzhezkazgan kasabasının güneydoğusuna sabah saatlerinde paraşütlerle güvenli bir şekilde indi. Astronot Rubins ve arkadaşları 185 günün ardından temiz dünya havası aldı. Rubins, 21 Nisan Çarşamba günü saat 15.15'te 185 günlük görevini bir basın toplantısında tartışacak. NASA'nın Houston'daki Johnson Uzay Merkezi'nden gelen haber konferansı, NASA Televizyonu, NASA uygulaması ve ajansın web sitesinde canlı yayınlanacak .

Astronot Rubins’in dünyaya gelişi Vanlıların davetini hatırlattı.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Naci 4 hafta önce Şikayet Et
    Bizden fotoğraf çekmek için izin aldımı ! Ne alaka ! Salda gölü marsa benziyor !? Van gölü ilgilerini çekiyor ! Ben mi anlamıyorum !?
    Cevapla
  • pala remzi. 4 hafta önce Şikayet Et
    ne tez döndün
    Cevapla