Erzurumlu heyecanlı! Yüzen Adalar turizme kazandırılıyor

Erzurum Valisi Okay Memiş, Tortum’un Söğütlü Mahallesi’nde bulunan yüzen adaların turizme kazandırılacağı tarihi açıkladı.

Erzurumlu heyecanlı! Yüzen Adalar turizme kazandırılıyor
Erzurumlu heyecanlı! Yüzen Adalar turizme kazandırılıyor
GİRİŞ 29.06.2021 15:37 GÜNCELLEME 29.06.2021 22:30 KAYNAK İHA
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Erzurum Valisi Okay Memiş, Tortum’un Söğütlü Mahallesi’nde bulunan yüzen adaların turizme kazandırılacağı tarihi açıkladı. Vali Memiş, “2 Temmuz’da ihalemiz var. İhaleden sonra burada turistlerin gezebileceği platform yapacağız.” dedi.

Kent merkezine 55 kilometre uzaktaki Tortum İlçesinin Söğütlü Mahallesi'nde yer alan Zökün Gölü'nde bulunan 6 yüzen ada turizme kazandırılıyor.

Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Tortum Kaymakamlığı, Tortum Belediyesi ve KUDAKA tarafından yapılacak çalışmayla ülke ve kent turizmine kazandırılması hedeflenen yüzen adalar, Erzurum’a en yakın turistik bölge olma özelliğini de taşıyacak.

Göl ve çevresinde incelemede bulunan Vali Okay Memiş, yüzen adaların Tortum Şelalesi, Narman Peribacaları, Oltu Kalesi, Şenkaya ve Olur gibi bu alanda devam edecek turistik destinasyon silsilesinin ilk başlangıç yeri olacağını söyledi.
Geçen yıl da bölgeyi ziyaret ettiğini hatırlatan Vali Memiş, yüzen adaların ülke ve kent turizmine kazandırılması amacıyla bir proje hazırladıklarını bildirdi.

Vali Memiş, “2 Temmuz’da ihalemiz var. İhaleden sonra burada turistlerin gezebileceği platform yapacağız. Üst kısımda da turistleri karşılayacağımız bir restoran, yöresel ürünlerin satışının yapılacağı dükkânlar yapacağız. Doğaya uygun ahşap yapılar kullanacağız.” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Memiş, bölgedeki incelemesini tamamlayarak alandan ayrıldı.

YORUMLAR 7
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Aman dokunmayin. 2 gunde yuzen cope doner.
  Cevapla
 • son pişmanlık 2 yıl önce Şikayet Et
  Google a yüzen ada yazın bakalım neresi çıkıyor.
  Cevapla
 • VATAN SEVER 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu yuzen adalar dediğiniz narmanin Beyler köyündede bulunuyor. Kuçukte olsa bu bölgede var. bu ada dediğinize biner göle atlar yüzerdik.
  Cevapla
 • SERKAN61 2 yıl önce Şikayet Et
  bir an karadeniz in uydudan görüntüsü sandım
  Cevapla
 • Ender 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu yüzen adalar dünyada 3 veya 4 yerde var, 1 taneside Samsun'un Ladik ilçesindeki Ladik gölünde vardı, üzerinde insanlar ve hayvanlar dolaşır ve özellikle ördekler yuva yapardı ama malesef gerekli ilgiyi göstermediler hatta ihaleyle bu yüzen adaların toprakları çiçekçilere satıldı ve yok edildi.
  Cevapla
 • ŞaH MaT 2 yıl önce Şikayet Et
  En bildik olanları BİNGÖL de bulunmaktadır.
  Cevapla
 • Dtggghj 2 yıl önce Şikayet Et
  Bingöl de var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle