18 ay sonra ilk! Yunanistan Türkiye'ye kapılarını açtı

Yunanistan yayınladığı yeni kararlar doğrultusunda Türk vatandaşlarının ülkeye yapacağı seyahatlerde herhangi bir kısıtlama uygulanmayacak.

18 ay sonra ilk! Yunanistan Türkiye'ye kapılarını açtı
18 ay sonra ilk! Yunanistan Türkiye'ye kapılarını açtı
GİRİŞ 06.08.2021 09:52 GÜNCELLEME 06.08.2021 10:11
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Yunanistan seyahat yasağı ne zaman kalkacak diye bekleyenler için Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nden açıklama geldi.

Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, "Ülkemize yönelik seyahat kısıtlamaları 5 Ağustos'tan itibaren kaldırılmıştır. Havayoluyla seyahatlerde herhangi bir kısıtlama uygulanmayacaktır" denildi. 

Yunanistan limanları ile Ege adaları arasındaki tarifeli deniz seferlerine yönelik kısıtlamaların ise devam ettiği belirtildi. Açıklamada, "Ülkemiz limanlarından çıkacak özel gezi teknelerinin ise, yolcusuz olmak kaydıyla yalnızca mürettebatıyla Yunan limanlarına girişine izin verilmektedir" ifadeleri kullanıldı. 

2020 yılı mart ayından itibaren giriş ve çıkışlara izin verilmeyen Yunanistan'ın Türkiye sınır kapılarından giriş yapacak Türk vatandaşı yolcuların en az 14 gün önce aşılanmış olmaları ve yanlarında aşı belgeleri bulundurmaları veya son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi bulundurmaları ya da son 2-9 ay içerisinde koronavirüs atlattığına dair belge bulundurmaları gerekiyor. Girişte aşı yaptırmamış kişilere ayrıca duruma göre rapid test yapılabiliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • İSMAİL 5 ay önce Şikayet Et
  BİZİN YUNAN TOHUMLARI GİTMEDEN DURAMAZ gitsin geri gelmesinler.
  Cevapla
 • Ayhan Gökmen 5 ay önce Şikayet Et
  Deyil kapilari acmak,otelleriniz ücretsizde olsa,oraya ayak basmam
  Cevapla
 • osman hacibekiroglu 5 ay önce Şikayet Et
  Ege sahillerine gidelim, Akdeniz sahillerine gidelim ki buralarda yaşayan yaşamaya çalışan esnafımızın yüzü gülsün. Zaten ciğerimiz yandı. Biz bize yeteriz. Saygılarımla
  Cevapla
 • Avşar 5 ay önce Şikayet Et
  Gidin gidin bizi elinden gelse bir kaşık suda boğacak, anadoludan atacak yunana para kazandırın ki emellerine kavuşsunlar.
  Cevapla
 • Gerçekci 5 ay önce Şikayet Et
  Gitmeyiiin her gün kuyumzu kazıp düşmanlık yapıyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle