Dünyanın en iyi 10 havalimanı açıklandı: Listede İstanbul Havalimanı da var

İstanbul Havalimanı, dünyaca ünlü Travel and Leisure Dergisinin okuyucu oylarıyla belirlenen anket sonucuna göre "Dünyanın En İyi 10 Havalimanı" sıralamasında ikinci oldu.

Dünyanın en iyi 10 havalimanı açıklandı: Listede İstanbul Havalimanı da var
Dünyanın en iyi 10 havalimanı açıklandı: Listede İstanbul Havalimanı da var
GİRİŞ 09.09.2021 12:15 GÜNCELLEME 10.09.2021 09:42 KAYNAK İHA
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

İstanbul Havalimanı, New York merkezli dünyaca ünlü Travel and Leisure Dergisinin okuyucu oylarıyla belirlenen anket sonucuna göre "Dünyanın En İyi 10 Havalimanı" sıralamasında ikinci oldu.

Amerika Birleşik Devletleri, New York merkezli, dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel and Leisure’ın her yıl düzenlediği “World’s Best Awards 2021” anketine bu yıl İstanbul Havalimanı da “The Top 10 International Airports” - “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” - kategorisi ile dahil oldu.

DÜNYANIN ÖNEMLİ HAVALİMANLARINI GERİDE BIRAKTI

Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı, yerli yabancı herkesin taktirini toplamaya devam ediyor. Son olarak Travel and Leisure Dergisi’nin okuyucu oylarıyla belirlediği "Dünyanın en iyi 10 havalimanı anketinde" dünyanın bir çok önemli Havalimanını geride bırakarak ikinci oldu. Travel and Leisure Dergisi’nin okuyucu oylarıyla belirlenen anket sonucuna göre İstanbul Havalimanı; Incheon (Kore), Dubai, Hamad (Katar), Tokyo (Japonya), Hong Kong, Narita (Japonya), Zürih (İsviçre) ve Osaka (Japonya) gibi havalimanlarını geride bırakarak Changi Havalimanı’nın ardından ikinci sırada yer aldı.

Kovid-19 salgını sonrası ilk kez düzenlenen “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” anketinde pandemi süresince uluslararası birçok sertifikaya layık görülen İstanbul Havalimanı, uluslararası alanda bir kez daha önemli bir ödüle hak kazanmış oldu.

11 Ocak 2021 tarihinde başlayan oylama 10 Mayıs 2021’de sona ererken İstanbul Havalimanı’nın en yüksek oyu alan havalimanlarından biri olduğu vurgulandı. Singapur Changi Havalimanı’nın 93.45 puanla birinci sırada yer aldığı listede, İstanbul Havalimanı 91.17 puanla ikinci seçildi.

Travel and Leisure Dergisi okurlarının görüşlerine göre belirlenen “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” kategorisinde; erişim, check-in, güvenlik, yeme-içme alanları, alışveriş ve tasarım açısından değerlendirmeler yapılıyor ve sonuçlar bu kriterlere göre açıklanıyor.

Dünyanın en iyi 10 havalimanı açıklandı

ETİKETLER
isviçre
YAZDIR
YORUMLAR 61
 • Hüseyin Koçak 4 ay önce Şikayet Et
  Zillet ittifakı yıkıncaya kadar kullanalım. Alan da geniş gönüllerince heykel dikerler.
  Cevapla
 • kemal 4 ay önce Şikayet Et
  Hava alanına ne gerek var diyenler utansın
  Cevapla
 • Adam 4 ay önce Şikayet Et
  Muhalefet kesin oradan Uçuyordur.
  Cevapla
 • Atmaca 4 ay önce Şikayet Et
  Başka havalimanı mı var nerden uçacak
  Cevapla
 • fatih 4 ay önce Şikayet Et
  changi hava limanından çok botanik bi bahçeye benziyor yakında istanbul orayı yolcu sayısında geçer bir numara olur
  Cevapla
 • Manisalı 4 ay önce Şikayet Et
  İktidara gelince hava alanını kapatacaklar ya.bu haber kendilerine kapak olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle