Otostop çekti, sokakta yattı, bileklik sattı 40 ülkeyi gezdi

26 yaşındaki Berkan Bilgiç, ulaşımını otostop çekerek karşıladı, konaklamak için otellerde kalmadı sokaklarda yattı ve 40 ülkeyi gezdi

Otostop çekti, sokakta yattı, bileklik sattı 40 ülkeyi gezdi
Otostop çekti, sokakta yattı, bileklik sattı 40 ülkeyi gezdi
GİRİŞ 17.09.2021 10:22 GÜNCELLEME 17.09.2021 10:31 KAYNAK İHA

4 yıldır dünyayı dolaşan Bilgiç, 40 ülkeyi bileklik satarak turladı. Bilgiç, gittiği ülkelerde sokaklarda yattığını söyledi. Kendi yaptığı boncuklu bileklikleri satan Bilgiç, kazandığı parayı da başka ülkelere gidebilmek için harcıyor. 4 yılda 40 ülke dolaşan Bilgiç, gezi macerasına, otostop çekerek başladı ve Türkiye’de 53 şehri gezdikten sonra, tekrar otostop yoluyla Şırnak Habur Sınır Kapısından Irak’a geçti.

"GEZERKEN İNGİLİZCE VE İSPANYOLCA ÖĞRENDİM"

Şırnak Gabar Dağı'ndaki Yukarı Dera Manastırını gezen Berkay Bilgiç, “4 senedir otostop ile dünyayı geziyorum. Şu anda ise İstanbul’dan başlamış olduğum yolculukta Şırnak’ın Cizre ilçesindeyim. Cizre’nin bu güzel dağlarında trekking yürüyüşleri gerçekleştiriyorum. 40’a yakın ülkeyi ziyaret ettim. Fakat Şırnak Gabar Dağları sanki yabancı bir ülkede özenilesi bir fotoğrafı görmüş gibi. İsviçre Heidi köyleri kadar güzel bir yerdeyim. Buranın turizme açılmasını durumunda çok güzel olur. Türkiye’deki tüm doğa severleri, trekking yürüyüşçülerini geçekten buraya bekleriz. 40 ülkeyi otostop ile ve gittiğim köylerde çalışarak gezdim. Çektiğim doğa manzarası fotoğraflarını sattım. Yaptığım bileklikleri, küpeleri ve kolyeleri sokaklarda insanlara hikayemi anlatarak sattım. Bu sayede İspanyolca ve İngilizce öğrendim. Bu şekilde seyahat etmeye devam ediyorum. Şimdi ise önümde Ortadoğu rotası var” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL