Bir tarafta dev dalgalar bir tarafta çarşaf gibi deniz

Sinop'ta etkili olan rüzgar sonrası yarım adanın bir tarafında dev dalgalar oluşurken, diğer tarafta sahil çarşaf gibi olan deniz muhteşem manzaralar oluşturdu.

Bir tarafta dev dalgalar bir tarafta çarşaf gibi deniz
Bir tarafta dev dalgalar bir tarafta çarşaf gibi deniz
GİRİŞ 22.09.2021 10:36 GÜNCELLEME 22.09.2021 10:36 KAYNAK İHA

Sinop’ta etkili olan rüzgar sonrası yarım adanın bir tarafında dev dalgalar oluşurken, diğer tarafta sahil çarşaf gibi görüntü verdi. Şahin Tepesi’nde Sinop’un manzarasına doyum olmadı.  

Sinop’ta öğleden sonra rüzgar etkili oldu. Kuzey sahillerinde dev dalgalar oluştu. Kayalara vuran dalgalar izlemeye değer bir görüntü verdi. İç liman özelliği taşıyan güney sahillerinde ise aksine sakin bir deniz hakimdi. Gemiler sığınmak için güneyi seçti. Denizin iki yöndeki farklı durumu Şahin Tepesi’nden gözlenebildi. Vatandaşlar da manzarayı izlemek üzere burayı tercih ettiler. 

Şehri seyre çıkan vatandaşlardan Bayram Köklü, “Sinop’un en güzel yeri olarak düşündüğüm Şahin Tepesi’nde bu manzarayı izlemek istedim. İzlediğim manzara bana keyif verdi. Sinop gerçekten güzel bir yer. Tarihi açısından, sahilleri olsun, deniz kıyıları olsun, isterseniz dalgalı denizi, isterseniz ölü denizi, gemilerin sığındığı doğal limanı ile harika bir şehir” dedi.           

             

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL