Yasaklar kalktı! İngilizler akın akın Türkiye'ye geliyor

İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmasının ardından Antalya'ya ilk İngiliz turist kafilesi saat 21.15’te geldi.

Yasaklar kalktı! İngilizler akın akın Türkiye'ye geliyor
Yasaklar kalktı! İngilizler akın akın Türkiye'ye geliyor
GİRİŞ 24.09.2021 09:40 GÜNCELLEME 24.09.2021 10:12 KAYNAK DHA
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmasının ardından İngiliz turist kafilesi Antalya’ya geldi. 4 aylık aradan sonra turizm kenti Antalya’ya gelmek için Doğu Midlands’tan havalanan İngiliz turistler, saat 21.15’te Antalya Havalimanı Dış Hatlar 2 Terminali’ne iniş yaptı. İlk uçakta 90 yolcu gelirken 21.15’ten 24.00’e kadar 4 uçakla toplamda 500 yolcunun gelmesi bekleniyor.

MASKE VE FİZİKİ MESAFE KURALINA DİKKAT EDİLDİ

Uçaktan inen yolcular, pasaport kontrolü öncesinde termal kameralardan vücut ısıları kontrol edilerek içeri alındı. Turistlerin orta yaş üstü oldukları dikkati çekerken yolcuların tamamının maske kuralına uyduğu gözlendi. Bagaj teslim noktasında bagajlarını bekleyen yolcuların burada da yine koronavirüs önlemlerine dikkat ettikleri görüldü.

'UZUN ARADAN SONRA GELDİĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ'

Türkiye’ye ve özellikle Antalya’ya geldikleri için çok mutlu olduklarını ifade eden İngiliz turistler, kırmızı liste kararından oldukça memnun olduklarını söyledi. İngiliz tatilcilerden Virginia Whitehead, karşılamadan çok memnun olduğunu ve Türk insanının çok sıcakkanlı olduğunu söyledi.

Bir başka İngiliz tatilci Wendy Kerry ise uzun aranın ardından Antalya’ya geldiği için mutlu olduğunu ifade ederken, geçen yıl da Antalya’ya geldiğini belirten Joy Rowden, ilk uçakla ilk olarak kendilerinin geldiğini ve Antalya’yı çok sevdiğini söyledi.

Tatilcilerden Janice Shuttlewwod ise "Kültür turu ve yemekler için geliyorum. Geçen yıl da gelmiştim. Çok mutluyum kırmızı liste kaldırıldığı için” diye konuştu.

İngiliz turistler daha sonra konaklayacağı otellere gitmek için Antalya Havalimanı’ndan ayrıldı.

200 BİN İNGİLİZ TURİST BEKLENİYOR

Anadolu Ajansı'na konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya da, İngiltere'nin seyahat listesinde yaptığı güncellemenin ardından önümüzdeki 3 aylık dönemde Türkiye'ye 200 bin civarında İngiliz vatandaşın seyahat etmesini beklediklerini söyledi.

YORUMLAR 11
 • Engin Arif 2 yıl önce Şikayet Et
  Tabii gelirler. Ülkesindeki mütevazı evinde bir haftada sarfedeceği parayla Türkiye'de deniz kenarında 5/6 yıldızlı bir turistik otelde herşey dahil kalırlar. Allah aşkına bu işten ortalama Türk insanının istifadesi ne?
  Cevapla
 • Hans 2 yıl önce Şikayet Et
  Sincik bize kovid 5-6-7 her çeşidi geliyo merak etmen...
  Cevapla
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  PRC Testi aldılar mı acaba? aşı zorunluluğu var mı? yoksa sadece kendi vatandaşımıza mı zorunlu?
  Cevapla
 • Ben 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadar virüs muris varken Türkiye niye ülkeye alıyor gelmesinler istemiyoruz
  Cevapla
 • Yakub 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye öldüm fiyatına çalışıyor. Bir tatil düşünün Türkiye de 5000 TL İngiltere’de ise en az üç katı. Biz niye ucuz çalışmak zorundayız. İşçisinin maaşını tam ödeyen kaç turizmci var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle