Türkiye'nin Toskanası: Posof

Ardahan’ın Posof ilçesi, şirin evleri, doğa harikası manzaraları ve harika köyleriyle ünlü olan İtalya'nın Toskana bölgesini andırıyor.

GİRİŞ 01.11.2021 10:05 GÜNCELLEME 01.11.2021 16:22 KAYNAK İHA
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Yılın her mevsiminde farklı güzellikleri içinde barındıran Ardahan’ın Posof ilçesi, sonbahar renklerine büründü. Ormanlık alanlar, sarı ve yeşilin her tonuyla hem Ardahanlılara hem de turistlere ev sahipliği yapıyor. Sonbaharın kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde yağışlarla birlikte doğanın muhteşem dönüşümü de başladı. Zengin bitki örtüsüyle dikkat çeken Gürcistan sınırındaki Posof'ta sararmaya başlayan yapraklar fotoğraf meraklılarını davet ediyor.

Bir bölümü sararırken bir bölümü hala yeşilliğini koruyan ağaçlar, yöreye ayrı bir renk katıyor. Ağaçların renk cümbüşü izleyenleri hayran bırakırken, yerlere dökülen yapraklar da kış öncesi adeta toprağa örtü oluyor.

Posof ilçesinin saklı bir cennet olduğunu söyleyen Süngülü köyünde yaşayan Cihat Öter, ’’Güneşin son sıcaklığını gösterdiği şu günlerde doğada vakit geçirmeyi sevenler sonbaharın tadını çıkarıyor. Temiz havası, muhteşem doğasıyla ilçemiz sonbahar geldiğinde de ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Sanki bir tablo gibi, burada yaşamak bir ayrıcalıktır’’ dedi.

YORUMLAR 2
  • Öğretmen 37 2 yıl önce Şikayet Et
    Abartmayın kardeşim, şu anda sonbahar mevsimindeyiz ve çoğu yerde benzer manzaraları görebiliriz.Kastamonu'ya gelin, gözünüz manzara görsün.Bu ne ki?
    Cevapla
  • selim namlı 2 yıl önce Şikayet Et
    Güzel haber, daha fazla güzel foto ve konaklama-ulaşım imkanları yazılsaydı daha iyi ollurdu..
    Cevapla