Doğa harikası Bayburt'ta kartpostallık manzaralar

Çoruh Nehri kıyısında yer alan Bayburt'ta sonbahar mevsimi seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu.

Doğa harikası Bayburt'ta kartpostallık manzaralar
Doğa harikası Bayburt'ta kartpostallık manzaralar
GİRİŞ 03.11.2021 13:30 GÜNCELLEME 03.11.2021 13:30 KAYNAK İHA
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Anadolu'nun kuzey doğusunda Çoruh Nehri'nin kıyısında yer alan Bayburt'ta, kışa az bir süre kala sonbahar ayında renk cümbüşü yaşanıyor. Havaların iyice soğumaya başladığı Bayburt’ta sonbahar mevsiminde ağaçların büründüğü renkler, akan dereler seyri doyumsuz bir manzara oluşturuyor. 

Sarı ve yeşilin bütün tonlarının yer aldığı ağaçlar ve dökülen yapraklar, Tabiat Parkı ilan edilen Yakup Abdal Göletinde, Kop Dağı mevkiinde kartpostalları aratmayacak görüntülerin yaşanmasını sağlıyor. Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte sararan yapraklar birer birer düşerken, doğadaki renk cümbüşü seyrine doyulmaz bir manzara oluşturuyor. 

Anadolu'nun kuzey doğusunda Kop, Soğanlı ve Kaçkar dağlarının arasında, deniz seviyesinden 1550 metre yükseklikte bulunan Bayburt, sonbaharın gelmesiyle sarı, mavi, kırmızı ve yeşilin iç içe geçtiği renk cümbüşüyle fotoğraf ve doğa tutkunlarını kendine çekiyor. 

Şehir yaşantısının stresinden uzaklaşıp doğayla baş başa vakit geçirmek isteyenlere her mevsim farklı alternatifler sunan Bayburt, doğanın bin bir rengiyle ziyaretçilerine kartpostallık görüntüler sunuyor.                           

YORUMLAR 2
  • Memleket 1 yıl önce Şikayet Et
    Memleket Bu olsa gerek Gözünü sevdiğimin Toprakları...
    Cevapla
  • Laf ebesi 1 yıl önce Şikayet Et
    Memleketimde ne güzel yerler var. Geçinme derdinden kafamızı kaldıramıyoruzki yaşayalım. Bari emekli maaşını asgari ücrete endeksleyin
    Cevapla