Beyaza bürünen Palandöken'de harika manzaralar

Ülkemizin önemli kış turizmi noktalarından olan Palandöken Kayak Merkezi'nde kar yağışının ardından kartpostallık manzaralar oluştu.

Beyaza bürünen Palandöken'de harika manzaralar
Beyaza bürünen Palandöken'de harika manzaralar
GİRİŞ 01.12.2021 17:37 GÜNCELLEME 01.12.2021 17:37 KAYNAK AA

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erzurum'daki Palandöken Dağı'nda, kar yağışının ardından kartpostallık manzaralar oluştu.

Kent genelinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla il merkezi ile Palandöken Kayak Merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Palandöken Dağı eteklerindeki çam ormanlarının beyaza bürünmesi seyrine doyumsuz güzellikler oluşturdu.

Erzurum'da etkili olan kar yağışı ile beyaza bürünen eşsiz tarihi mekanlar drone ile görüntülendi. Türkiye'nin kayak ve kış turizmi merkezlerinin başında yer alan Erzurum, sabah saatlerinden beri aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı altında beyaz örtüyle kaplandı. Tarihi kale ve Çifte Minareli Medrese gibi kadim şehrin beyaza bürünen eşsiz yapıları görsel şölen oluşturdu. Kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar tarihi alanlarda hatıra fotoğrafı çektirdi. Özellikle Çifte Minareli Medrese ve çevresinde düğün fotoğrafı çektirenlerden bir gelin objektiflere yansıdı. Antalya'dan Erzurum'a gelen Necip Bozkurt, kar yağışının Erzurum'a çok yakıştığını belirterek, "Görüntü çok güzel. Antalya'dan burayı ziyarete geldik. Manzara harika, bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekiyoruz." dedi. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL