Gezebileceğiniz en sıra dışı 6 yer

Yeni yerler keşfetmek her zaman heyecan vericidir. Herkesin gittiği destinasyonlar size biraz sıkıcı gelmeye başladıysa, işte ziyaret edebileceğiniz en sıra dışı 6 gezi yeri.

Gezebileceğiniz en sıra dışı 6 yer
Gezebileceğiniz en sıra dışı 6 yer
GİRİŞ 02.12.2021 15:30 GÜNCELLEME 02.12.2021 15:30

İKİZLER KASABASI

Hindistan'daki Kodinhi kasabası, 'ikizler kasabası' olarak biliniyor. Nüfusu 2 bin olan kasabada 400 ikiz yaşıyor. Bu durumun nasıl meydana geldiği hâlâ bir gizem.

DEV ŞİFONYER

Kuzey Carolina'da bulunan dev şifonyer, 'dünyanın en büyük şifonyeri'dir. 11 metre yüksekliğindeki şifonyer, bölgedeki mobilya merkezi için inşa edildi.

ADRENALİN YOLU

Transilvanya, Romanya'daki Transfagarasan Otoyolu olarak bilinen şaşırtıcı ve heyecan verici yol, 151 km. uzunluğundadır. Keskin virajları ve dik yokuşları olan yolda adrenalin seviyeniz tavan yapabilir.

CAMDAN AYAKKABI

Tayvan'daki Budai Township'te bulunan cam ayakkabı şeklindeki bina, 320'den fazla cam panelden yapılmış. Binanın yapımı 686 bin dolara mal olmuş.

CÜCE BAHÇESİ

İngiltere Devon'daki cüce bölgesi olan Gnome Reserve, 4 dönüm arazi üzerinde 2.000'den fazla cüceye sahip bir bahçe ve turistik cazibe merkezidir. Burada 250 tür bitki bulunur.

KEDİ ADASI

Japonya'daki Kedi Adası, kedi beslemenin zenginlik ve şans getireceğine dair inanç sayesinde bu adı aldı. Kediler zamanla çoğaldı ve sayıları adada yaşayan insanların sayısını geçti.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL