Avrupa'da başlayıp Asya'da sona eren tren seyahati! Tam 21 gün sürüyor

Portekiz’den trene binen bir gezgin, 21 günlük seyahat sonunda 18 bin 755 km yol kat ederek Singapur’a ulaşabilecek.

GİRİŞ 16.12.2021 09:50 GÜNCELLEME 20.12.2021 12:42
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Demiryolu turizmi eklenen yeni rotalarla dünya üzerinde gelişimini sürdürürken, tren ile seyahat meraklılarını sevindiren bir gelişme yaşandı. Daily Mail’in haberine göre bu ayın başlarında Laos’ta bir demir yolu güzergahının kullanılmaya başlanması sayesinde, Güney Portekiz’de bulunan Lagos kentinden Singapur’a trenle seyahat etmek mümkün hale geldi. Dünyanın en uzun tren seferinin yolculara yaklaşık bin ile bin 100 euroya mal olması bekleniyor.

BAZI ŞEHİRLERDE KONAKLANABİLECEK

Yolculuk sırasında gezginlerin evrak işlemleri için Lizbon, Madrid ve Paris’te bir gece, Moskova ve Pekin’de ise 2 gece konaklamak zorunda kalacakları ifade edildi. Yetkililer, 11.654 millik (18.755 km) yolculuğun 21 günde yapılabileceğini belirtirken, ülkeler arasında geçişte evrak işlemlerinin yapılabilmesi için yolculara gerekli sürenin sağlanacağını kaydetti. En uzun tren yolculuğu, pandemi nedeniyle askıya alınan Paris-Moskova ve Moskova-Pekin seferlerinin yeniden başlaması ile mümkün olabilecek.

1610 KM DAHA UZUN

2 Aralık’ta Laos’un başkenti Viyentiyan’dan Çin’in Botan kentini birbirine bağlayan bir demir yolunun açılması sonrası oluşturulan yeni sefer ile, daha önceki en uzun demir yolu yolculuğundan yaklaşık 1610 km daha fazla yol kat edilmiş olunacak. Bundan önceki en uzun tren yolculuğunun ise Protekiz’den Vietnam’a uzanan 16.898 kmlik sefer olduğu kaydedildi.

YORUMLAR 4
 • WqX 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu trenler sadece gündüz yol almalı Nerde akşam olursa sabahı beklemeli Çünkü turistik gezi her yer görülmeli gece hiç bir yer görülmez fiyat farklı ama sadece gunduz yol alınmalı
  Cevapla
 • Yağız gökay 2 yıl önce Şikayet Et
  bizde tr yi besleyen 3 ilden biri olan bursaya hızlı treni bekliyoruz 9 yıldan beri 9 yıl önce arınç attı kazığı gitti
  Cevapla
 • Sivasli 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyem sende başlamalısın
  Cevapla
 • Sivas 2 yıl önce Şikayet Et
  Sivas yht bitsinde hele başlar Türkiyen 12 yılda yapamadılar yazıkalr olsun
  Cevapla