Esed'in ordusuna Türk darbesi

Suriye yönetimine yakınlığıyla bilinen hacker grubu Suriye Elektronik Ordusu, Türk hacker'larca hack'lendi.

Esed'in ordusuna Türk darbesi
Esed'in ordusuna Türk darbesi
GİRİŞ 15.01.2014 23:16 GÜNCELLEME 16.01.2014 09:57
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Son günlerde özellikle dünya çapında büyük şirketlere saldıran ve son olarak Microsoft'un hem Skype hem de Xbox platformlarının sosyal medya hesaplarını hack'leyen Suriye Elektronik Ordusu (SEO) bu kez hack'leyen değil hack'lenen taraf oldu.

Kendilerini Turkguvenliği olarak isimlendiren hacker grubu Suriyeli hacker'lara ait olan sea.sy sitesine akşam saatlerinde saldırı düzenledi.

DDOS saldırısının da ötesinde siteye girmeyi başaran hacker'lar SEO'nun sitesinin sunucularını hack'leyip bu şekilde 'Gel Babana' başlıklı kendi afişlerini de siteye koymayı ihmal etmedi.

SEO her ne kadar Türk hacker'ların 7 ay boyunca siteye girmek için uğraştığını iddia etse de, Turkguvenliği isimli grup sadece 2 günde sitenin zafiyetini bulup hack'lediğini savunuyor.

Türk hacker grubu saldırı sonrası SEO'ya bağlı üyelerin kimlik bilgilerini ele geçirdiğini kaydederken, SEO ise site üzerinde üyelerin gerçek isimlerinin bulunmadığını belirtti.

SEO'nun sunucularının çökmesiyle birlikte site TSİ 22.23 itibariyle de çevrimdışıydı.

SURİYE ELEKTRONİK ORDUSU KİMDİR

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a dolaylı olarak destek veren ve DDOS gibi saldırı yöntemlerini sıkça düşman hedeflere yönelten SEO, son olarak Microsoft'un sosyal medya hesaplarını hack'lemişti.

YORUMLAR 3
 • asr_i_saadet 5 yıl önce Şikayet Et
  Tebrik ediyorum.. Suriye sorununu bu saldırı ile tamamen çözmüşler helal olsun. . .
  Cevapla
 • fatih 5 yıl önce Şikayet Et
  Esad bununla nasıl baş edecek. Adamlar server'ı reset etmek zorunda kalmış. 1 dk boyunca hizmet verememiş. Ordu dağılmış, perişan olmuş diyorlar. Bu darbeden sonra belini doğrultamaz.
  Cevapla
 • müslüman kurtuldu 5 yıl önce Şikayet Et
  HALİD BİN VELİDİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU ORDUNUN SAVAŞTIĞI SURİYE YERMUKTA. bugün mülteci kampında binlerce müslüman kardeşimiz açlıktan ölme durumuna geldi YÜZLERCESİ ÖLDÜ BİLE SADECE AÇLIK SEBEBİ İLE. herbirinin kemikleri sayılıyor. NE YAPACAKSAN YAP TÜRKİYE. AKSİ HALDE SENİN İÇİN GEÇ OLACAK ZAMAN GELECEK. Elinden geleni yapmayanın öbür dünyada nasibi yok. Kimse kuru müslümanlık taslamasın. ELİNİZİ CEBİNİZE ATIN. BUNDAN FAZLASI hz. hüseyini, halid bin velidi seven, peygamberi seven, ALLAHTAN KORKAN şehitliği isteyen gitsin suriye ye. KESKE BEN GİDEBİLSEYDİM.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
HDP'den 'İstiklal Marşı' saygısızlığı
İlk tepkiyi Türkiye gösterdi dünya ayağa kalktı