7 ülkede Başbakan Erdoğan'a destek mitingi

'Gezi Parkı' eylemleri ile gergin günler yaşayan Türkiye'ye 7 ülkeden daha destek geldi. Bugün Makedonya, Bosna Hersek ve Malezya'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için destek mitingi düzenlenecek. ABD'de yarın 'Kaosa dur de' mitingi gerçekleşecek. Endonezya, Filistin ve Yemen ise mitinge hazırlanıyor...

7 ülkede Başbakan Erdoğan'a destek mitingi
7 ülkede Başbakan Erdoğan'a destek mitingi
GİRİŞ 13.06.2013 15:40 GÜNCELLEME 14.06.2013 17:28

Türkiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için ABD, Makedonya, Bosna Hersek, Malezya, Endonezya, Yemen ve Filistin Gazze'de büyük miting düzenleniyor...

BUGÜN BALKANLAR VE MALEZYA AYAKTA

Bugün Türkiye saati ile 15:00'da başlayacak miting ile Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan sevdalıları Gostivar'da buluşuyor.

17 günden bu yana aralıklarla süren Taksim Gezi Parkı olayları yavaş yavaş yerini sükunete bırakmaya hazırlanırken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Makedonya ve Malezya'da yaşayan müslümanlardan destek geldi. Makedonya, Bosna Hersek ve Malezya Erdoğan için "DİK DUR EĞİLME BALKANLAR SENİNLE" sloganıyla 'Destek Mitingi'nde buluşacak. 

Makedonya Gostivar'da cuma namazından sonra Türk Demokrat Partisi tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek mitingi düzenlenecek. Parti lideri Kenan Hasip, Devlet Bakanı Hadi Nezir, Kosovalı Bakan Mahir Yağcılar ve diğer balkan ülkelerinden bir çok siyasetçi katılacak. Diğer balkan ülkelerinden katılımın olacağı miting canlı yayınla televizyonlardan yayımlanacak ayrıca anadolu ajansı da mitingi canlı verecek.

MALEZYA'DAN DA DESTEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için Malezya'da da miting gerçekleşecek. Yapılan açıklamada, "İstanbul ve Türkiye'de son zamanlarda üzüntü verici olaylar yaşanıyor. Biz Malezya (ABİM) Müslüman Gençlik Hareketi Sayın Başbakan ile dayanışma göstereceğiz. Türk hükümeti ve AK Parti'ye destek göstermek için Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da "Erdoğan ile Ümmet Dayanışma" adı altında 14 Haziran Cuma günü huzurlu buluşma gerçekleşecek" denildi. 

ABD'DEKİ TÜRKLER 'KAOSA DUR' DİYECEK

Merkezi New York'ta bulunan "Her şey Türkiye İçin Platformu", Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu'na bağlı bazı dernek ve kuruluşların katkısı ile New York'ta "Vatana Sahip Çıkıyoruz, Kaosa Dur Diyoruz" başlıklı bir miting düzenleyecek.

Mitingde, Türkiye'de bütün kurumları ile işleyen demokrasiye dikkat çekilerek, milletin egemenliğine vurgu yapılacak.

15 Haziran Cumartesi günü 11.00-14.00 saatleri arasında New York'un Manhattan bölgesindeki Foley Square'da bir araya gelecek Türk-Amerikan toplumu üyeleri küresel faiz lobisini, başta CNN olmak üzere Türkiye'de yaşananları "Türk Baharı" imajı ile veren medya kuruluşlarını protesto edecek.

ENDONEZYA VE YEMEN'DE DE MİTİNG

Bugün düzenlenecek olan yürüyüşle birlikte Endenozya ve Yemen'deki Müslümanların da Türkiye'ye destek için miting hazırlığı yaptığı öğrenildi.

 

YAZDIR
YORUMLAR 107
 • benu.ma 4 yıl önce Şikayet Et
  rte. dünya müslümanları bizimle inşallah
  Cevapla
 • mehmet özkaya 4 yıl önce Şikayet Et
  dünyada gerçegi görüyor ama bizim at gözlüklü gençler gezide yan gelip yatıyor. evet dünya da seveni taktir edeni ezilmişlerin sesi olarak ülkesini faiz lobilerinden arındırarak sömürtmiyerek örnek olan tayip erdogan a destekler çıg gibi büyürken içerideki gafil şaşkınlar gelişen ve büyüyen türkiyeyi göremeyip anlıyamıyor.bu atgözlüklerinden kurtulamıyayıncaya kadar devam eder.ama iş işten geçmiş olur.18 gündür yangelip gezi parkında yatanlar sadece emperyalist faizci güçlerin ekmegine yag sürüyor.
  Cevapla
 • ALİ ÜNLÜER 4 yıl önce Şikayet Et
  beyaz kurtlar iş başına. ak partinin akkurtları sadece türkiye yi değil tüm osmanlı coğrafyasının da geleceğinde etkili olacak inşallah
  Cevapla
 • ALİ ÜNLÜER 4 yıl önce Şikayet Et
  işte bu zorbaların ve kaoscuların sonu olur umarım. türkiye sadece sol ve marjinalların bir ekolü değildir. artık türkiye uluslararası bir ekol olmuştur. tüm milletimize hayırlı olsun
  Cevapla
 • ali 4 yıl önce Şikayet Et
  haydi millet mitinge. cumartesi ankara pazar istanbul gün milli iradeye sahip çıkma, mazlumun yanında, zalimin tam karşısında..ve çapulculara durun bakalım kardeşim burası dingonun ahırı geğil bu memleketin bi sahibi var demeye..ben yarın ankaradayım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de çatlak büyüyor! Mattis'e Türkiye uyarısı
Dikkat çeken an! Trump yine yaptı yapacağını