'Green Card' başvuruları durduruldu mu?

ABD'nin her yıl çekilişle 50 bin göçmene yasal çalışma ve yaşama hakkı veren Green Card başvurularının Türkiye'den yapılamaması, vize krizinin yeni bir hamlesi olarak görülüyor.

'Green Card' başvuruları durduruldu mu?
'Green Card' başvuruları durduruldu mu?
GİRİŞ 11.10.2017 23:08 GÜNCELLEME 11.10.2017 23:33

Ersun Giray Topçular'ın haberi;

Amerika’da çalışma ve yaşama hakkı veren, bir süre sonra da ABDvatandaşı olmanın yolunu açan ‘Yeşil Kart‘ (Green Card) 2019 çekilişi için başvurular 3 Ekim'de başladı.

Dünya genelinde 50 bin göçmeni ülkesinde yaşama ve çalışma şansı veren çekilişi, Türkiye'den her yıl yaklaşık 3 bin 500 kişi kazanıyordu.

ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinden sonra, Amerikalı yetkililer tarafından her ne kadar göçmen vizelerini etkileyen bir durum olmadığı yönünde açıklamalar yapılsa da bugün itibari ile Amerika Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinden başvuruların gerçekleştirilemediği anlaşıldı. 

Başvuru için siteye girenler, 'sitenin bakım için kapalı olduğunu, daha sonra tekrar denemesi gerekildiğini' belirten uyarıyla karşılaşması acaba Yeşil kart (Green Card) başvurularının da engellendiği mi? Sorusunu akıllara getirdi.

Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmaz iken başvuru yapacakların konunun akıbetini merak ettikleri belirtildi.

Yaşil kart ( Green Card) başvuruları 3 Ekim - 7 Kasım tarihleri arasında Amerika Dışişleri Bakanlığı sitesinden gerçekleştiriliyor.

Kaynak: ulke.com.tr

ETİKETLER
vize krizi
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • kaan 9 ay önce Şikayet Et
  trump zaten yabancı düşmanı bunlarda onun bir parçası. yazık sözde özgürlükler ülkesi
  Cevapla
 • MÜSLÜMAN TÜRK 9 ay önce Şikayet Et
  işçiyi düşünen yok bunların hesabını bir bir vereceksiniz
  Cevapla
 • Apti 9 ay önce Şikayet Et
  Bu siteye ABD den girdiginizde de ayni ekran cikiyor.
  Cevapla
 • bekir boztaş 9 ay önce Şikayet Et
  Türkiye ile ilgisi yok ben vpn ile denedim her ülke ip'sinde aynı sorunu yaşadım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Adnan Oktar'ın akılalmaz oyunu 1 milyonluk suikast
Trump'tan Erdoğan'a çağrı! Tweet attı