Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa ile Kudüs konusunu konuştu.

 • GİRİŞ07.12.2017 19:31
 • GÜNCELLEME07.12.2017 20:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs'teki son gelişmelere ilişkin Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kayaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Papa Franciscus, bugün akşam saatlerinde fikir teatisi amacıyla yaptıkları görüşmede, ABD yönetiminin Kudüs konusunda attığı son adımın endişe verici olduğunu belirtti.

 

1967 SINIRLARI VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgenin barış ve istikrarı için 1967 sınırları dahilinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve egemen bir Filistin Devleti'nin vücut bulmasının şart olduğuna işaret etti.

Vicdan sahibi olan herkesin bu husustaki hassasiyetini hep birlikte ortaya koyması gerektiğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Franciscus'a, Kudüs'te mevcut durumun korunması yönündeki çağrısından dolayı takdirlerini iletti.

ERDOĞAN VE PAPA'DAN ORTAK VURGU: KUDÜS'ÜN STATÜSÜNÜ DEĞİŞTİRME TEŞEBBÜSLERİNDEN UZAK DURULMALI

Kudüs'ün Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsal olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Franciscus, bu kentin statüsünü değiştirmeye yönelik her türlü teşebbüsten uzak durulması gerektiğini ifade etti.

"BU YANLIŞI HER PLATFORMDA DİLE GETİRECEĞİZ"

Kudüs konusunda uluslararası hukukun ve BM kararlarının ihlali anlamına gelecek girişimlere uluslararası toplumun tepki göstermesi gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Franciscus, ABD yönetiminin attığı adımın yanlış olduğunu farklı platformlarda dile getireceklerini de belirtti.

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI 13 ARALIK'TA İSTANBUL'DA TOPLANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu çerçevede Türkiye'nin İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak 13 Aralık 2017 günü İstanbul'da Olağanüstü İslam Zirvesi'ni düzenleyeceğini vurguladı.

Görüşmede, Türkiye ve Vatikan arasındaki iyi ilişkilerin daha da güçlendirilmesi konusunda da mutabık kalındı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar35

 • H.B.V. 2 ay önce Şikayet Et
  Ayasofya İbadete açılsın artık !!!
  Cevapla
 • ÇARE ÖLÜMSÜZ RTE 2 ay önce Şikayet Et
  lan boş boş konuşmayın hristiyanların ibadet mekanı da var kudüste tabi böyle bi amacın gerçekleşmesini istemeyecekler hristiyanlar da
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Guney 2 ay önce Şikayet Et
  Papa’nın Myanmar’a gittiğinde bile arakanlı muslumanlar hakkında bir kelime bile etmedi,bunlarla muhatap bile olmamak lazim
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Ali günay 2 ay önce Şikayet Et
  artık yeter bu millet kanmıyor.bu yahudi ve haçlılarla konuşma bitmiştir.niye anlamıyorsunuz.bir kuru ekmek yiyelim ama savaşsa savaş yeter.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Deli Dumrul 2 ay önce Şikayet Et
  Reis bu işlerden belki pek anlamam ama, sen ekmeği eczanede arıyorsun. Papanın islam alemine bir faydası olamaz. Küffar bu haline gülüyordur.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat