ABD Afganistan'da hafız çocukları katletti

ABD destekli Afgan ordusunun Afganistan'da dün düzenlediği saldırının detayları ortaya çıktı. Saldırıda bir medrese hafız çocukların mezuniyet töreni sırasında hedef alındı. Katliamda ölen 100'den fazla kişinin tamamı sivillerden oluşuyor.

GİRİŞ 04.04.2018 12:00 GÜNCELLEME 04.04.2018 12:24

Dün, Afganistan'ın Kunduz eyaletinde ABD destekli Afgan ordusu bir katliama imza attı. Afganistan'da "terörü" bitirmek için varlığını sürdüren ABD kuvvetleri, 100'den fazla Müslüman çocuğu hafızlık töreni sırasında katletti, 100 civarı yaralı var.

TALİBAN BAHANESİYLE SİVİLLER VURULDU

Korkunç saldırı, üst düzey Taliban yöneticilerini vurma bahanesiyle gerçekleştirildi. Yapılan açıklamaya göre ise saldırıda ölenlerin tamamı sivillerden oluşuyor.

MÜSLÜMAN DÜNYASINDAN TEPKİ

Afganistan'da defalarca sivilleri hedef alan ABD'nin dün gerçekleştirdiği katliam Müslüman dünyasının büyük tepkisini çekti. Saldırı sonrası ölenlerin yayınlanan fotoğraflarında çocukların olması dikkat çekti.

 

 

ORTALIK KAN GÖLÜNE DÖNDÜ

500'den fazla kişinin katıldığı mezuniyet töreninde  50'den fazla hafız çocuk ve hafız yakını şehit oldu. 

Müslüman dünyasında büyük tepkiyle karşılanan olay Afganistan'da yaşanan en büyük sivil katliamlarından biri olarak kayıtlara geçti. 

ABD destekli Afgan güçlerinin bu olayı aslında bilerek gerçekleştirdikleri, bu tür sivil  yapıları ortadan kaldırarak Afgan toplumunda marijinalliği yayarak işgale zemin hazırlamak istedikleri biliniyor. 

 

YAZDIR
YORUMLAR 469
  • KORUYUCU GELSİN 3 ay önce Şikayet Et
    reisimiz erdoğandan bunlara karşı bir açıklama bekliyoruz NE ZAMAN GELECEK İSLAMIN KORUYUCUSU
    Cevapla
  • TÜRK 3 ay önce Şikayet Et
    Ey Rabbim bu acı dayanılmaz yürek yandı kül oldu Allahım nolursun bu intikamı al yalvarıyorum ALLAHIM amerikayı ve onun düzenini askerlerini uçaklarını savaş gemilerini ellerinde ne kadar silah ve nükleer güç var ise pentagonu beyaz sarayı ve yöneticilerini siyonist leri kahhar ismi şerifinle kahru perişan eyle intikam ALLAHIM İntikam
    Cevapla
  • mus 3 ay önce Şikayet Et
    Amin
    Cevapla
  • BARIŞ 3 ay önce Şikayet Et
    ABD sonunu biz getireceğiz senin ALLH ın yardımıyla.
    Cevapla
  • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
    Hehe getirirsin istese bir anda Yok eder hepimizi onlar bizden teknolojik olarak çok ilerde okullarında ezber Yok onlar senin gibi 10 saat ders görüp ezbere geçmiyorlar onlar uygulama öğreniyor direk sadece 1 saatte her haltı öğreniyorlar sende ise bi halt yok
    Cevapla
  • Harun 3 ay önce Şikayet Et
    amerika , sen varya sen oyle cok olmaya basladin oyle cok oldunki oyle boyle degil. Barbarlikta modern cagin moloz mogollari
    Cevapla
  • semanavy 3 ay önce Şikayet Et
    Allah yapanları, yaptıranları, engel olacakken olmayanları, susanları Kahretsin!
    Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emekli maaşı zamlarıyla ilgili SGK'dan açıklama!
5 Bakanlığın bakan yardımcıları belli oldu!