ABD'den Prens Selman'ın kardeşi için çağrı

Washington Post, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın kardeşi olan ve Washington Büyükelçiliği görevini yürüten Halid bin Selman'ın toplumdan dışlanması çağrısında bulundu.

ABD'den Prens Selman'ın kardeşi için çağrı
ABD'den Prens Selman'ın kardeşi için çağrı
GİRİŞ 08.12.2018 09:43 GÜNCELLEME 08.12.2018 10:08
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Washington Post yayın kurulu, "Halid bin Selman Cemal Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesinde rol aldı. Toplumdan dışlanmalı." başlıklı bir makale kaleme aldı.

 

 

"Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda girdikten sonra ortadan kaybolduğu günlerde, Halid bin Selman, destansı bir yalan kampanyası başlattı." ifadelerine yer verilen makalede, Halid bin Selman'ın o tarihlerde Kaşıkçı'nın konsoloslukta gözaltına alındığı ya da öldürüldüğü iddialarını kesin bir dille reddettiği anımsatıldı.

Halid bin Selman'ın, babası Kral Selman bin Abdülaziz ve abisi Muhammed bin Selman'ın Kaşıkçı'ya ne olduğunu bilmediğini savunduğuna işaret edilen makalede, "Birkaç hafta sonra, Suud rejiminin Kaşıkçı'nın öldürülmesi ve cesedinin parçalanması için İstanbul'a bir suikast timi gönderdiği gerçeği inkar edilemez bir hale gelince Büyükelçi Halid, sinsice Washington'dan sıvışarak Riyad'a gitti." değerlendirmesi yapıldı.

 

 

"WASHİNGTON'A DÖNMESİ KÜSTAH BİR HAREKET" 

Makalede, Halid bin Selman'ın çarşamba günü ABD'nin eski başkanlarından George H. W. Bush'un cenaze törenine katılmak için Washington'a döndüğü anımsatılarak "Bu, Suud rejiminin Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında pişman olmaktan uzak cüretkarlığını gözler önüne seren, şaşırtıcı derecede küstah bir hareketti." görüşüne yer verildi.

CIA'e göre Halid bin Selman'ın büyük ihtimalle emrini Veliaht Prens abisinin verdiği Cemal Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesindeki rolünün açık olduğunun vurgulandığı makalede, Halid bin Selman'ın Kaşıkçı'ya konsolosluğa gitmesini söyleyerek bu cinayette yer almış olabileceği de kaydedildi.

"HALİD HERKES TARAFINDAN DIŞLANMALIDIR"

Makalede, Halid bin Selman ve abisi Muhammed bin Selman'ın Kaşıkçı cinayetindeki işbirliğinin ortaya çıkarılması için bağımsız bir uluslararası soruşturmaya ihtiyaç duyulduğunun vurgulandığı makalede şu ifadelere yer verildi:

''Halid bin Selman'ın diplomatik görevlerini sürdürmesine gelince: bir gazetecinin öldürülmesine, böyle bir suç için diplomatik bir tesisin kullanılmasına karşı gelmeyen herkes ya da bu cinayetin örtbası için yalan söyleyen ahlaksızlar, Halid bin Selman'ın Washington'a geri dönmesini olumlu karşılayacaktır. Halid, diğer herkes tarafından dışlanmalıdır.''

YORUMLAR 14
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslında sarı yelekliler gibi bir protesto dalgası gerekiyor Suudi Arabistan’da yeşil yelekli mesela, yoksa bu cahillerden kurtuluş yok,,, hadi suudlar gösterin yiğitliğinizi
  Cevapla
 • Erhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Sarı yelekliler fetöcü dış güçler dış mihraklar faiz lobisi tarafından desteklenmiyormu?
  Cevapla
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  tromp un damadının parmağı var bu işte
  Cevapla
 • bayrak 09 1 yıl önce Şikayet Et
  kutsal sehir Mekke kotu ellerde.bu kotu eller bu konuma nasil ve kimler getirdi.ibretlik bir olay.Osmanli dedemi sirtindan sinsice vuranlar bugun iflah olmuyorlar.
  Cevapla
 • Birisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Suud Osmanlı’ya ihaneti karşılığı çöreklendiği bu topraklarda bunca sene geçmiş ama hala bedevi aşiret kafasından sıyrılamamış. İslamiyet konusunda samimi değil. İktidar ve servetin alabildiğince şımarttığı bu hanedan elindekileri tutmak uğruna her türlü azgınlığı yapacak kafada. Bu uğurda siyonistle ve ABD ile her zaman işbirliği içinde. Yemen’de açlıktan ölen masum bebelerin kanları ellerine bulaşmış. Filistin’de zulme bunca servetlerine rağmen gıklarını bile çıkarmayan yine bunlar. Hoşlarına gitmeyen muhalifleri vahşice katleden de bunlar. Hesabınız çok çetin olacak bunu bilin.
  Cevapla
 • SULTAN 1 yıl önce Şikayet Et
  demişki tencere dibin kara oda demişki seninki benden kara al birini vur ötekine
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ali Koç tribünden atladığı an için ilk kez konuştu!
Koronavirus maskesi nasıl yapılır? İşte adım adım yapılışı...