Veliaht Prens Selman'dan Sudan hamlesi!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Sudan Askeri Geçiş Konseyi (TMC) Genel Başkan Yardımcısı Mohamed Hamdan Dagalo ile bir araya geldi.

Veliaht Prens Selman'dan Sudan hamlesi!
Veliaht Prens Selman'dan Sudan hamlesi!
GİRİŞ 24.05.2019 14:19 GÜNCELLEME 24.05.2019 14:19
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Sudan Askeri Geçiş Konseyi (TMC) Genel Başkan Yardımcısı olarak kabul edilen Mohamed Hamdan Dagalo arasındaki görüşmenin Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde yapıldığı bildirildi.

 

 

Suudi Arabistan, Sudan’ın geçici askeri konseyine desteklerini daha önce dile getirmiş ve darbeden zarar gören ülkeyi istikrara kavuşturmak için yardım sözü vermişti. 

Suudi Arabistan, Sudan'a buğday, ilaç ve petrol ürünleri de dahil olmak üzere bir yardım paketi göndermişti. Suudi Basın Ajansı'na göre, Riyad konseyin Sudan'ın geleceği konusundaki görüşlerini destekliyor. Bu adımların ülkede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunması bekleniyor. 

 

 

Sudan’da dört ay süren hükümet karşıtı protestoların ardından 11 Nisan'da askeri darbe yaşanmış, 30 yıldır iktidarda olan Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir devrilip hapse atılmıştı. Askeri Geçiş Konseyi iktidara gelmiş ve 2 yıl içinde yeni bir seçim yapma sözü vermişti. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • Osmanlı 8 ay önce Şikayet Et
    Bu tamamen Türkiyenin önünü kesme planidir.Osmanlının geleceğini çok iyi biliyorlar.bundan dolayı huzursuzlar.
    Cevapla
  • Mizah 8 ay önce Şikayet Et
    Sudan bize yakınlaşınca , Yahudi olaya el koydu. Artık bizimde , yurt dışında bizimle çalışmak isteyenleri koruma vakti geldi geçiyor. Düşmana silahı ile karşılık vermek lazım.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Duruşma salonunun önünde 15 kişi birden avukata saldırdı
Bakan Soylu: Yazıklar olsun! İçime hançer gibi saplandı