Çipras'tan Türkiye'ye küstah sözler! Aklından bile geçirme

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye'ye Meis adası açıklarındaki sondaj faaliyetine karşı aklınca uyardı ve 'bunu aklından bile geçirmemesi gerektiğini' söyledi.

Çipras'tan Türkiye'ye küstah sözler! Aklından bile geçirme
Çipras'tan Türkiye'ye küstah sözler! Aklından bile geçirme
GİRİŞ 24.06.2019 11:01 GÜNCELLEME 25.06.2019 13:16
Bu Habere 145 Yorum Yapılmış

Yunanistan'ın kamu yayıncısı EPT3'e bir röportaj veren Aleksis Çipras, Atina'nın kendi kıta sahanlığında olduğunu iddia ettiği alanlarda yapılacak herhangi bir sondaj faaliyetine karşı planı olduğunu ve bunları önleyeceklerini savundu.

 

Sputnik'in aktardığı habere göre Çipras, Avrupa Birliği'nin bu hafta Lüksemburg'da düzenlediği toplantıda Ankara'ya, Doğu Akdeniz'deki ''yasadışı'' faaliyetleri sebebiyle açık ve sert bir mesaj verdiğini belirtti. 

YUNAN BASINI: ORDU HAZIRDA BEKLİYOR

 

Öte yandan Yunan basınında Yunan silahlı kuvvetlerinin olası bir gerginliğe karşılık Ege Denizi'nde hazırda beklediği belirtildi. Ekathimerini'nin konuyla ilgili kaynaklara dayandırdığı haberinde, Yunanlı yetkililerin en çok Rodos'un doğusunda ve Meis'in güneyinde Türkiye'nin olası bir müdahalesi konusunda endişelendiği vurgulandı.

Yunan basınının haberinde olası bir gerginlikte Yunan deniz kuvvetleri karşılık vereceği, hava kuvvetleri de destekleyici rol oynayabileceği yönünde ifadeler yer aldı.

TÜRKİYE HAKLARINI KORUYACAK

Yunanistan ve Avrupa'dan gelen peş peşe tehditlere karşın Türkiye Doğu Akdeniz'deki haklarını korumaya kararlı.  Son olarak 6. nesil ultra derin deniz sondaj gemisi Yavuz Akdeniz'deki ilk sondajına doğru yola çıktı. Yavuz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Magosa Körfezi'nde bulunan Karpaz-1 kuyusunda üç bin 300 metre sondaj derinliğine ulaşacak. 

Başkan Erdoğan da yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bölgede kendi çıkarlarıyla beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) çıkarlarını da savunmayı sürdüreceğini belirterek, "Bugün uğurlama törenini gerçekleştirdiğimiz Yavuz gemisi, Türkiye'nin bu kararlılığının en somut, en net ifadesidir. İnşallah yakın bir zamanda hem şu an bölgede bulunan Fatih gemimizden, hem de Yavuz gemimizden müjdeli haberler alacağımıza inanıyorum." ifadesini kullanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 145
 • halil 4 ay önce Şikayet Et
  türkiye sizin karasularınıza girmez yunanistan türkiyeye düşmanlık yapıyor türkiyeyi yok sayarsaz türkiye gerekeni yapar
  Cevapla
 • Adnan 4 ay önce Şikayet Et
  Garibim kaybolan itibarını kurtarmaya çalışıyor ne yapsın. İktidara ilk geldiğinde Avrupa Birliğine borcumu ödemeyeceğim diye rest çekmişti.
  Cevapla
 • Bitlis 4 ay önce Şikayet Et
  Ne geveliyosun, cips misin nesin...
  Cevapla
 • Erdall 4 ay önce Şikayet Et
  Size Atamız Fatih Sultan Mehmet'in torunları olduğumuzu hatırlatırız.. Akıllı olun. Yoksa aklınızı alırız.
  Cevapla
 • faz 4 ay önce Şikayet Et
  Kerata Şirin Çocuk Havalaramı Girdin Öyle , Merak Etme Sıvazlayanlar Tepelemeyide İyi Bilirler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ülkelerine götürmek için sıraya girdiler! Tam not aldı
EYT'nin Türkiye'ye maliyeti belli oldu