İran: İngiltere'nin yaptığı korsanlıktır!

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İngiltere'nin Cebelitarık Boğazı'nda İran'a ait petrol tankerine el koymasını "korsanlık" olarak nitelendirdi.

İran: İngiltere'nin yaptığı korsanlıktır!
İran: İngiltere'nin yaptığı korsanlıktır!
GİRİŞ 08.07.2019 15:54 GÜNCELLEME 08.07.2019 15:54
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Zarif, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"İran ne Avrupa Birliği (AB) üyesidir ne de Avrupa'nın bir petrol yaptırımına muhataptır. Bildiğim kadarıyla AB, sınır ötesi yargısal yetki kullanmaya karşıdır. İngiltere'nin 'B takımı' adına İran'ın petrol yüklü tankerine kanun dışı şekilde el koyması korsanlıktır. Bu, tehlikeli bir emsaldir ve şimdi son verilmelidir."

Zarif, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid'i "B Takımı" olarak adlandırıyor.

İngiltere'ye bağlı Cebelitarık özerk yönetimi, perşembe günü "Suriye'ye petrol taşıdığı" öne sürülen İran'a ait petrol tankerini alıkoymuştu.  

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Eren 7 ay önce Şikayet Et
    Zarif bey, mensubu olduğun yalan imparatorluğu aslında sevmediği bir lafı duyunca o lafı her hangi bir ülkenin B takımına bağlıyor. B takımı diye bir şey yok. Yeni edebiyat bu. Eski köye yeni adet. Lafınızla bile bölücü davranıyorsunuz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Günün gazete manşetleri
ABD'den ülkeyi şoka sokan koronavirüs açıklaması