Trump'a sert sözler: 'Durum ciddi...' Dikkatli bakın!

Oscar ödüllü İspanyol aktör Javier Bardem, 'Hepimizin, Trump yönetimine söyleyecek birkaç sözü var. Paris İklim Anlaşması'ndan hiçbir şekilde çekilemezsin. Durum ciddi, iklim değişikliği gerçekleşiyor, bunu inkar edemezsiniz, inkar edilemez çünkü bu bir gerçek.' dedi.

GİRİŞ 20.08.2019 00:54 GÜNCELLEME 20.08.2019 09:41
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Bardem, BM Genel Merkezinde katıldığı panelde, küresel ısınma nedeniyle tehdit altındaki okyanusların korunması çağrısında bulundu.

 

 

AA muhabirinin, "Hava kirliliğine en fazla neden olan ülkeler arasında yer alan ve aynı zamanda Paris İklim Anlaşması'ndan çekilen ABD'ye, Trump yönetimine mesajınız nedir?" sorusu üzerine, Bardem, şunları kaydetti:

"DURUM CİDDİ..."

 

 

"Hepimizin, Trump yönetimine söyleyecek birkaç sözü var. Paris İklim Anlaşması'ndan hiçbir şekilde çekilemezsin. Durum ciddi, iklim değişikliği gerçekleşiyor, bunu inkar edemezsiniz, inkar edilemez çünkü bu bir gerçek. Trump yönetimine şunu söylemek istiyorum; çevrenizde yaşananlara dikkatli bakın, doğanın bize ne dediğine kulak verin.

Sıcak hava dalgaları sürekli vuruyor, bu yaz Avrupa'yı vurdu, plajda yürürken her yerde plastik görüyoruz, plastikler her yerde yüzüyor, bu bir gerçek, kimse kafasından uydurmuyor. Paris İklim Anlaşması hepimiz için ve kimse bundan çıkar sağlamayacak."

ETİKETLER
tepki javier bardem
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • mrt 6 ay önce Şikayet Et
  Adam Haklı
  Cevapla
 • Efe 6 ay önce Şikayet Et
  Sanki biz başka gezegende yaşıyormuş gibi makara yapıyoruz
  Cevapla
 • 1EL 6 ay önce Şikayet Et
  Güneş eskisi gibi degil. Hayvanlar garip hareketler sergiliyor.Geceleri balkonda oturduğumda ya da bahçeye indiğimde hayatımda daha önce görmediğim böcekleri ve uçuşan garip sinekimsi örümcekleri görüyorum.İnsanlar nereli olursa olsun acayip soğuk ve duyarsız olmuş.Nereye gidiyor bu dünya ve insanoğlu nasıl bu kadar acımasız bir tür haline getirildi? Özümüzü yitirdik.Daha fazla buna izin vermeyelim ve aklımıza mukayet olalım.
  Cevapla
 • lokman 6 ay önce Şikayet Et
  el'lerine sağlık güzel yazı
  Cevapla
 • Artuk 6 ay önce Şikayet Et
  Özellikle bu sene türeyen beyaz benekli siyah sivrisinekler tam bir felaket. Isırdıkları yerler tıpkı acı biber sürülmüş gibi yanıyor ardından da darbe almışsın gibi ağrı yapıyor. Dünya bir deney bizlerde denek olduk sanki!
  Cevapla
 • Selami Uçar 6 ay önce Şikayet Et
  Adamlar araçların motor hacimlerini Avrupa' daki gibi düşürseler petrol tüketimi yarı yarıya azalır. Fakat ellerindeki malı satmak zorundalar.
  Cevapla
 • The 6 ay önce Şikayet Et
  Abd nin mali alabora sı da bu olur inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk profesörün koronavirüs önerisi dünyada yankı buldu
Dev maç nefes kesti! Kartal, Sörloth'u durduramadı