Boris Johnson'ın kardeşi devlet bakanlığından istifa etti

Başbakan Johnson'ın önceki ay kurduğu hükümette devlet bakanlığı görevine getirdiği Jo Johnson, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla hem bakanlık görevinden hem de Muhafazakar Parti milletvekilliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Boris Johnson'ın kardeşi devlet bakanlığından istifa etti
Boris Johnson'ın kardeşi devlet bakanlığından istifa etti
GİRİŞ 05.09.2019 13:43 GÜNCELLEME 05.09.2019 14:04
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Brexit konusunda ağabeyinin izlediği katı tutumu paylaşmayan Jo Johnson, mesajında "Son haftalarda aile sadakati ile ulusal çıkarlar arasında sıkışıp kaldım. Bu çözümü olmayan bir gerilim. Milletvekili ve bakan olarak benim rolümü üstlenme sırası başkalarında." ifadesini kullandı.

 

 

Ekonomi, Enerji ve Sanayi Stratejisi Bakanlığında Devlet Bakanı ve Eğitim Bakanlığında Üniversiteler ile Bilimden Sorumlu Bakan olarak iki görev verilen Jo Johnson'a, sadece üst düzey bakanların yer aldığı kabine toplantılarına da katılma hakkı tanınmıştı.

Kardeş Johnson Theresa May'in Brexit anlaşmasına karşı çıkarak kasımda da bakanlık görevinden istifa etmişti.

 

 

Anlaşmasız Brexit'e karşı çıkan ve referandumda da ülkenin Avrupa Birliği üyesi kalması için kampanya yürüten Jo Johnson, istifa mesajında yeni referandum çağrısında bulunarak, "Brexit bir zamanlar verilen sözlerin uzağında bir gerçekliğe dönüştüğü için bu konuda son sözü halka bırakmak demokratik olacaktır." ifadesini kullanmıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Akıl 6 ay önce Şikayet Et
    Biritanyanın Kıraliyet aktifliği devam ediyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika Haberi: Koronavirüste rekor ölü: ABD resmen felç!
Bakan Çavuşoğlu'ndan son dakika İspanya açıklaması!