Yunan halkı çok sinirli: Türkler geldiğinde uyuyor taklidi yaparsınız

Yunan ordusunun Türkiye kıyılarına çok yakın olan Leros adasında çok sayıda silah ve mühimmatı kaybettiği ortaya çıkması ülkede büyük tepki doğurdu. Sosyal medyada “Silahları kaybettiğinize göre Türkler gelince uyuyor taklidi yaparsınız” yorumları yapıldı.

Yunan halkı çok sinirli: Türkler geldiğinde uyuyor taklidi yaparsınız
Yunan halkı çok sinirli: Türkler geldiğinde uyuyor taklidi yaparsınız
GİRİŞ 12.09.2019 13:26 GÜNCELLEME 12.09.2019 13:29
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Askeri ve siyasi gündemini Türkiye’ye göre ayarlayan, ülkemizi milli güvenliği için en büyük tehdit olarak gören Yunanistan’da yaşanan bir gelişme ülke çapında tepki doğurdu. Yunan Silahlı Kuvvetleri'nin Leros adasındaki cephaneliğinde çok sayıda silah ve mühimmatın kaybolduğu önceki gün ortaya çıkmıştı. Maliyeti yüksek olan anti-tank silahları, el bombaları ve ağır silah mermilerinin de kayıplara karıştığı belirlenmişti.

 

 

Datça’nın hemen karşısında bir coğrafyada olan, Yunanistan'a göre "Türkiye tehdidinin hissedildiği en temel adalardan biri" diye nitelendirilen adada böyle bir facianın yaşanmasına sosyal medyada yapılan yorumlar dikkat çekti. Bir kullanıcı "Silahları kaybettiğinize göre Türkler geldiğinde uyuyor taklidi yaparsınız" diye tepki gösterirken, "Bu ordu ile mi korunuyoruz?" ve "Oradaki yetkililerin askerliği uzatılmalı", "Türkler bize bakıp gülüyor" gibi ifadeler yazıldığı görüldü. Gelişmeye orduya yakın, milliyetçi basının tepkisi hala devam ederken, sorumluların yargılanması yönünde girişimler olduğu kaydedildi.

HIRSIZLIK ŞÜPHESİ VAR

 

 

Olayın hırsızlık olması ihtimali üzerinde durulurken, ülkede futbol kulüplerinin maç hasılatının çalınması gibi hırsızlık vakaları sıklıkla yaşanıyor. Yunanlar kışlaya çevirdiği adanın Lozan Antlaşması’nı ihlal eden gerekçelerden sadece biri olduğunu hatırlatmakta fayda var. Zira söz konusu antlaşma gereğince Ege adalarının askerden arındırılması gerekiyordu.

BLÖF İDDİALARINA TEPKİ

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Gazimağusa’da başkonsolosluk açılacağı açıklamasının yankıları Güney Kıbrıs’ta devam ediyor. Rum basınında bu gelişmenin blöften ibaret olduğu şeklinde haberler çıkmıştı. Ancak "işgal altındaki Gazimağusa valisi" de olan Simos İoannu, Rum kanalı Sigma’ya yaptığı açıklamada blöf iddialarına ateş püskürerek "Türkler son derece ciddi ve harekete geçtiler. Tüm bunların blöf olduğunu söylemek mantıkla bağdaşmıyor. Bölgeyi kaybediyoruz. Kaybetmemek için ne yapmalıyız, bunları konuşuyor olmamız lazım" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI
YAZDIR
YORUMLAR 45
 • Ömer 4 ay önce Şikayet Et
  Onlar kaybolmadi PKK ya verildi.
  Cevapla
 • diriliş 4 ay önce Şikayet Et
  doğru söylemişler önceden yüzmeyi ögretik şimdide ölmeyi ögretiriz .....
  Cevapla
 • Seyfettin yaşa 4 ay önce Şikayet Et
  Beraberce ve barış içinde yaşamak dururken birbirimize karşı tuttuğumuz Kin ve nefret niye Müslüman o kimsedir ki elinden ve dilinden herkesin Emin olduğu ve Herkesin kendisine güvendiği kişiye denir biz Türk devleti olarak ve Türk Milleti olarak maalesef dinimizin gereklerine ve üzerimize düşen insanlık vazifelerimiz i yerine getirmiyoruz
  Cevapla
 • Reşitt 4 ay önce Şikayet Et
  Yahu abartmayın.Silahınız olsa ne olacak sanki?
  Cevapla
 • Ali ve Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  Vay ezikler Türkler"den neden korkuyorsunuz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bu vahşeti anlatmaya kelimeler yetmez!
Süresiz nafakaya vatandaş tepkisi