Trump: O ülkeye girmek dünyanın en kolay işi!

ABD Başkanı Donald Trump, 'İran'a girmek dünyadaki en kolay iş. Hemen şu anda İran'a girmeyerek, büyük bir itidal gösterdiğimi düşünüyorum' dedi.

Trump: O ülkeye girmek dünyanın en kolay işi!
Trump: O ülkeye girmek dünyanın en kolay işi!
GİRİŞ 20.09.2019 21:20 GÜNCELLEME 20.09.2019 21:22
Bu Habere 142 Yorum Yapılmış

Trump, Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile yaptığı görüşme sonrası Beyaz Saray'da düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

 

 

"YENİ YAPTIRIMLAR, ÖNCEKİLERİN ÇOK DAHA ÖTESİNDE"

İran'a yönelik bugün getirilen yaptırımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Trump, "İran'a getirilen yaptırımlar, daha öncekilerin çok daha ötesinde." diye konuştu.

 

 

"İRAN'A GİRMEK, DÜNYADAKİ EN KOLAY İŞ"

Trump, İran'a yönelik yaptırımların işe yarayacağına inandığını vurgulayarak, "İran'a girmek dünyadaki en kolay iş. Hemen şu anda İran'a girmeyerek büyük bir itidal gösterdiğimi düşünüyorum." görüşünü paylaştı.

ABD ile İran arasında uzun süredir devam eden gerilim, ABD'nin Suudi Arabistan'ın Aramco petrol tesisine yapılan saldırılardan İran'ı sorumlu tutmasıyla tekrar tırmanmıştı.

İran'a yönelik sık sık askeri operasyon mesajları veren Trump, bugün Oval Ofis'te yaptığı açıklamada İran Merkez Bankası'na yaptırım getirdiklerini duyurmuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 142
 • Tc aydın 4 ay önce Şikayet Et
  Çocuk oyuncağı zannediyor
  Cevapla
 • nadim hatipoğlu 4 ay önce Şikayet Et
  EŞKİYA DEVLET DAHA NASIL OLUNUR batı insan hakları demokrasi havarisi kafirler bu kelime tam lahey dediğiniz sahte yargılamalık değilmi kafirlere MÜSLÜMAN YARGILAMAK söz konusu oldumu hemen en ağır yargı sonucu ortaya çıkar vay zalim kafirler vay .
  Cevapla
 • cd. 4 ay önce Şikayet Et
  Girmek kolaydır belki fakat ya çıkmak...
  Cevapla
 • Egeliden 4 ay önce Şikayet Et
  İran,kovboyların basıp katliam yaptığı kızılderili çadır köylerine benzemez Coni..Öyle bir savaş olur ki abd şehirleri de dahil tüm batı iliklerine kadar hisseder bu savaşı..
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Tabi tabi çok kolay
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'nin üye sayısında rekor artış: Dünyada örneği yok
Türkiye ekonomisi için önemli gelişme! AB'ye fark attık