Rusya'ya sert tepki gösterdi! Saygı duy!

NATO Genel Sekreter Yardımcısı Rose Gottemoeller Rusya'ya sert tepki gösterdi. Gottemoeller, Rusya'yı, işgali altındaki Gürcistan topraklarından askerlerini çekmeye ve Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı göstermeye davet etti.

Rusya'ya sert tepki gösterdi! Saygı duy!
Rusya'ya sert tepki gösterdi! Saygı duy!
GİRİŞ 03.10.2019 18:33 GÜNCELLEME 03.10.2019 18:43
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

NATO Genel Sekreter Yardımcısı Gottemoeller, NATO Kuzey Atlantik Konseyi Gürcistan toplantısı için Batum'a geldi.

 

 

Gottemoeller, Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia ile görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede, NATO-Gürcistan ilişkileri ile bölgesel gelişmelerin ele alındığı öğrenildi.

Görüşmenin ardından NATO Kuzey Atlantik Konseyi Gürcistan Toplantısı'nın açılışı yapıldı.
 
Açılışta konuşan Gottemoeller, Kuzey Atlantik Konseyi'nin 5. kez Gürcistan'da düzenlendiğini hatırlatarak, NATO'nun Gürcistan'la iş birliğine büyük önem verdiğini söyledi.

"GÜRCİSTAN'IN EGEMENLİĞİNE SAYGI DUY"

NATO'nun, Rusya'nın Abhazya ile Güney Osetya bölgelerinden kendi askerlerini çekmesi gerektiğine vurgu yapan Gottemoeller, "Rusya'yı, işgal altındaki Gürcistan topraklarından askerlerini çekmeye, Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı duymaya davet ediyoruz." dedi.
 
Başbakan Gakharia da ülkesinin 5. kez Kuzey Atlantik Konseyi toplantısına ev sahipliği yapmasının, NATO ile Gürcistan arasındaki iyi ilişkilerin göstergesi olduğunu belirtti.

NATO ÜYESİ ÜLKELERE TEŞEKKÜR

Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve bağımsızlığına destek verdiği için tüm NATO üyesi ülkelere teşekkür eden Gakharia, "NATO ile somut iş birliği, Gürcistan'ın dış politikası ve güvenliğinin temelidir." ifadesini kullandı.
 
Gakharia, ülkesinin 2002'de NATO üyeliği için başvuru yaptığını da hatırlatarak, halkın yüzde 71'inin NATO entegrasyon sürecini desteklediğini ve NATO'ya katılmayı beklediğini dile getirdi.

NATO'NUN KARADENİZ'DEKİ FAALİYETLERİ
 
NATO'nun güçlü bir şekilde Karadeniz'de faaliyet göstermesinin, bölgesel güvenlik için de önem taşıdığını kaydeden Gakharia, "Kırım ilhakının ardından Rusya'nın Karadeniz'de güçlenmesi sonrasında, NATO'nun Karadeniz'deki faaliyetleri kritik öneme sahiptir." diye konuştu.
 
Toplantı, NATO Genel Sekreter Yardımcısı Gottemoeller ile Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili'nin ortak basın toplantısının ardından sona erecek.

YAZDIR
YORUMLAR 27
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  İşine gelmedi din kardeşinin işgal altında olması... Haklı tabi...
  Cevapla
 • Adnan 6 ay önce Şikayet Et
  Bu cesareti Siyonist katil İsrail'e de gösterseniz ya!
  Cevapla
 • sarıgül 6 ay önce Şikayet Et
  Gürcistanın aklı varsa NATO dan uzak dursun bana bir kimse NATO, birleşmiş milletler,...... unesco da dahil dedikleri zaman şeytanların hile ve. tuzakları aklıma geliyor. Onun için ezilen ülkeler biraz akıllarını kullansalar onlardan kat be kat daha güçlü birlik oluşturabilirler.
  Cevapla
 • tepki 6 ay önce Şikayet Et
  Filistin içinde aynı tepkiyi göstersene be kadın samimi olduğunu anlayalım!
  Cevapla
 • Erdalsilo 6 ay önce Şikayet Et
  Nato kafayı yedi vah vah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD ve Avrupa'da sağlık sistemi çöktü! Hemşireler koruyucu maske bulamadığı için istifa ediyor
Fransa, Almanya ve Belçika için kötü haber: İlk sinyal geldi Büyük çöküş başladı