Dünyanın gözü önünde Rusya'yı hedef aldı

İngiltere'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Karen Pierce, Batı'yı teröre destek vermekle suçlayan Suriye rejimi ve Rusya'ya sert eleştiriler yönelterek bu ''karalama''nın devam etmesi halinde yasal yollara başvuracakları uyarısında bulundu.

Dünyanın gözü önünde Rusya'yı hedef aldı
Dünyanın gözü önünde Rusya'yı hedef aldı
GİRİŞ 23.11.2019 09:06 GÜNCELLEME 23.11.2019 09:20
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

BM Güvenlik Güvenlik Konseyinin kasım ayı dönem başkanlığını yürüten İngiliz Büyükelçi Karen Pierce, Suriye oturumunda Rusya ve Suriye rejimini ''sivillere yönelik hava saldırıları, hastaneleri bombalama ve uluslararası insani hukuku ihlal etmek'' ile eleştirdi. 

Pierce'ın suçlamalarına cevap veren Rusya ve Suriye'nin temsilcileri ise Batı'yı ''teröristlere destek vermekle'' suçladı.

Rusya'nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyanskiy, ''Cenevre'de müzakerelere katılanların muhalif, Suriye'de savaşanların ise terörist'' olduğunu savunarak, ''teröristlerin ılımlı muhalifler'' olarak gösterilmemesi gerektiğini söyledi. 

Tekrar söz alan İngiliz Büyükelçi Pierce ise, Rusya ve Suriye'nin ''Batı'nın teröre destek verdiği'' iddialarını yalanlayarak, ''Batı'ya yönelik saldırılar ve bizi teröre destek veriyor ya da onların yanında yer alıyormuşuz gibi gösterme girişimleri durmak zorunda. Biz BM'nin Suriye'ye barış götürmesi için uğraşıyoruz, insani yardımlar için para veriyoruz. Bu saldırıları haketmiyoruz. Konsey dışında bu tür açıklamalar olursa yasal yollara başvurulacak. Tüm bunlar karalama ve doğru değil'' diye konuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Eren 3 ay önce Şikayet Et
  Batı Suriye’de Yabancı Savaşçılara Silah ve Maddi destek veriyor ... Çoğu Avrupa ve İngiliz ABD Vatandaşları Cenevre’deki Ilımlı Muhalefet parti ... Suriye yerlisi ...
  Cevapla
 • Kara cahil 3 ay önce Şikayet Et
  Karanlıklar prensi İngiltere, bunu sen mi söylüyorsun. Bu güne kadar tüm dünyada yaptıklarından sonra buna hakkın yok....
  Cevapla
 • blob 3 ay önce Şikayet Et
  godzilla!
  Cevapla
 • Ziya 3 ay önce Şikayet Et
  Peki Ruslar sormamismi Suriyedeki teroristlere verilen silahlar nerden geliyor diye
  Cevapla
 • vatanperver 3 ay önce Şikayet Et
  Kendileri aynı karalamayı yapınca sorun yok, ama birisi onlar hakkındaki gerçekleri açıklayınca karalama yapıyırsunuz diye vızıldıyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dikkat çeken detay: Türkiye Rusya'ya boğazları kapatabilir
TSK nefes aldırmıyor! Esed rejimine darbe üstüne darbe