Diriliş Ertuğrul için talimat verdi! Herkese büyük sürpriz oldu

Pakistan Başbakanı İmran Han, devlet televizyonu PTV'den Diriliş Ertuğrul dizisini yayınlamasını talep etti.

Diriliş Ertuğrul için talimat verdi! Herkese büyük sürpriz oldu
Diriliş Ertuğrul için talimat verdi! Herkese büyük sürpriz oldu
GİRİŞ 05.12.2019 11:14 GÜNCELLEME 05.12.2019 12:47
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Arab News'e konuşan Pakistan Yayıncılık ve Enformasyon Bakanı Firdevs Aşık Avan, sosyal, kültürel ve dini değerleri korumak için yapılan düzenlemeler kapsamında Başbakan İmran Han'ın devlet televizyonu PTV'den Diriliş Ertuğrul'u yayınlamasını istediğini belirtti.

Avan, Urduca dublajlı olarak PTV'de gösterilecek dizinin İslam tarihinin gençler tarafından anlaşılmasına da yardım edeceğini belirterek, "Müslüman dünyasının kendi değerleri ve geçmişi olmasına rağmen biz hala Batı yapımı diziler izliyoruz" diye konuştu.

Kendisinin katıldığı bir İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) toplantısında, üyeler arasında sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla medya alanında iş birliğinin görüşüldüğünü söyleyen Avan, bu alanda yapılacak çalışmalara özel ilgi gösterildiğini ve bunun aynı zamanda Batı ülkelerindeki İslam algısını değiştirmekte de faydalı olduğunu kaydetti.

Avan, televizyon ve sinema alanındaki içeriklerin İslamofobi ile mücadelede de etkili bir yöntem olduğunu ifade etti.

PTV Uluslararası İlişkiler Direktörü Şazia Sikandar, "PTV, diziyi Pakistan'da yayınlamak için Urduca yayın haklarını aldı. Şu an dublaj sürecindeyiz. Seyirciyi yakalayabilmek için seslendirme sanatçılarını dikkatle seçiyoruz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
 • Emine 1 ay önce Şikayet Et
  Engin Altan Düzyatan hangi dizide rol alırsa ben o diziyi izlerim fakat şunu belirtmek istiyorum Engin beye tarihi dizilerde rol alırsa cok iyi olur rolünün hakkını veriyor kesinlikle.
  Cevapla
 • Orhan 2 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun imran başkan
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump'ın elindeki koronavirüs haritasında bomba Türkiye detayı! İran'dan üç kötü haber daha
Polisin belindeki silahı alıp tetiğe bastı (27 Şubat 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)