Mısır'da AA çalışanları kaçırıldı! Türkiye'den ilk açıklama

Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyen Mısır polisi, 1'i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına alarak, bilinmeyen bir yere götürdü.

GİRİŞ 15.01.2020 16:41 GÜNCELLEME 15.01.2020 17:35
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyen Mısır polisi, 1'i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına alarak, bilinmeyen bir yere götürdü. Konu ile ilgili yerel yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

 

 

DIŞİŞLERİ KINADI

Dışişleri Bakanlığı, AA'nın Kahire Bürosu’na Mısır güvenlik güçlerince baskın düzenlenmesi ve çalışanlarından bazılarının gözaltına alınmasını kınadı.

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, "Mısır makamlarından AA'nın gözaltına alınan ve biri vatandaşımız olan çalışanlarının derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz.Bu pervasız tutumda basın özgürlüğünde hassas görünen Batılı ülkelerin Mısır'daki ihlallere göz yummasının payı bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

"NASIL BİR ACZİYET İÇİNDE OLDUKLARININ GÖSTERGESİ"

İletişim Başkanı Altun, "Mısır makamlarının Türk medyasına yönelik söz konusu düşmanca uygulamalarını kınıyoruz.Mısır’ın darbeci yönetiminin Anadolu Ajansı çalışanlarına yönelik düşmanca girişimi, nasıl bir acziyet içinde olduklarının göstergesidir" dedi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Hüsnü 2 ay önce Şikayet Et
  İsrailin finosu kaşınıyor..
  Cevapla
 • Serdengeçti 2 ay önce Şikayet Et
  Sanır mısınız ki bizde başka Selimler yok! Selimde çok Yavuzda çok. Sizde karşısına çıkabilecek yok! Tarafınızı belli edin edin ki listeleyelim! Gelecekte soyunuz kurutulacak...
  Cevapla
 • rizele 2 ay önce Şikayet Et
  sisi sende şişleneceksın domuz..
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 2 ay önce Şikayet Et
  Sisi denen it kaşınıyor galiba?
  Cevapla
 • sefa7 2 ay önce Şikayet Et
  Türk devleti bu provokasyonlara pabuç bırakmaz. rahat olun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
20 yaş ve altındaki çalışanların durumu ne olacak? Süleyman Soylu yanıt verdi
Kerem Kınık: Gerekirse ülkenin her yerine özel jet göndeririz