Suriye'den kaçan ailenin bebeği donarak öldü!

Suriye rejiminin İdlib’in güneyine saldırıları nedeniyle Türkiye sınırının sıfır noktasındaki Atme Kampı’na yerleşen Rahin ailesinin 7 aylık bebeği Abdulvahip soğuktan donarak hayatını kaybetti.

Suriye'den kaçan ailenin bebeği donarak öldü!
Suriye'den kaçan ailenin bebeği donarak öldü!
GİRİŞ 17.02.2020 10:00 GÜNCELLEME 17.02.2020 10:00
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

İdlib’in güneyinde yaşayan 5 çocuklu Ahmet Abdulkadir ve Semiha Rahin çifti, rejimin yoğun bombardımanı nedeniyle 2 ay önce tüm eşyalarını bırakıp kaçarak çadır kurmak için güvenli bir yer aramaya başladı. Bir süre boş arazilerde derme çatma çadırlarda yaşayan aile, geçen ay Türkiye sınırının sıfır noktasındaki Atme Kampı’nda briketle örülen bir odaya yerleşti. Savaşın gölgesinde maddi zorluklar yaşayan aile, hava sıcaklığının eksi 5 dereceyi bulduğu gecelerde sobasız şekilde kış mevsiminin çetin şartlarıyla karşı karşıya kaldı. Ailenin en küçük oğlu 7 aylık Abdulvahip Rahin battaniyeye sarılı olarak uyuduğu gece donarak hayatını kaybetti.

 

 

KOMŞULARIMIZ SOBA VERDİ

Bebeğin annesi Semiha Rahin, o geceyi şöyle anlattı:

 

 

“Akşam uyumadan önce bebeğimin yemeğini yedirdim, oyun oynadık. Güldük, eğlendik sonra yatırdım. Sabah kalktığımda kıpırdamıyordu. Hastaneye götürdük. Doktorlar çocuğun 2 saat önce öldüğünü söylediler. Burada hava çok soğuk donuyoruz. Allah bize ve çocuklara yardım etsin. Hepimiz Allah’a emanetiz. Daha önce sobamız yoktu. Komşularımız yardım toplayarak bize verdi."

ETİKETLER
suriye
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • mişmiş 1 ay önce Şikayet Et
  kurban olduğum koynunda niye yatırmadın o sabiyi... Rabbimin her işi bir hikmet iledir. Eceli gelmiş zaten fakat koynunda ecel bulsaydı o sabiyi.
  Cevapla
 • Mert 1 ay önce Şikayet Et
  Aahh Ah yürek dayanmıyor Allah bizi affetsin
  Cevapla
 • TÜRKİYE 1 ay önce Şikayet Et
  Allah belasını versin ab nin de rusunda cinin de esadın da abd nın de
  Cevapla
 • OLCAY KOÇ 1 ay önce Şikayet Et
  Kardeşlik bağı aynı zamanda sorumluluğu da beraberinde getiren bir bağdır. Üstelik İslam’a inanan insanların sayısınca büyüyen bir sorumluluk. Hz Peygamber kardeşler arasındaki her münasebette, Müslümana kendi nefsini ölçü almasını öğütlemiştir. Şöyle buyurmuştur: “Hiçbiriniz kendisi için sevdiğini din kardeşi için de istemedikçe olgun mü’min olamaz”.[4]
  Cevapla
 • Milli kampanya: 1 ay önce Şikayet Et
  Her aile BİN TL yardım etse ne olur? Yapılacak konteynır evler, Allah korusun deprem vs. gibi durumlarda yine bize yarar. Başka yol yok. Çocuklar ölüyor !
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüsün yeni bir belirtisini tespit ettiler: Konjonktivit!
Ülkede 24 saatte 316 kişi ölmüştü, 'daha yeni başlıyor' dedi...