Mescidi Aksa'da büyük tehlike!

İsrail'in Mescidi Aksa'nın altında yürüttüğü kazı çalışmaları, tarihi ve kutsal yapıda yavaş yavaş yıkıma neden oluyor. Mescidin batı duvarında büyük delikler oluştu.

Mescidi Aksa'da büyük tehlike!
Mescidi Aksa'da büyük tehlike!
GİRİŞ 14.09.2012 11:27 GÜNCELLEME 14.09.2012 15:16

Aksa Vakıf ve Miras Kurumu tarafından yayımlanan raporda, İsrail'in son dönemde yaptığı kazılarda mescidin temelleri üzerinde yoğunlaştığı ifade edildi.

Raporda İsrail makamlarının, kazılarda Süleyman Heykeli'ne ait tarihi kalıntılara ulaşıldığını iddia ettiği belirtilerek, kazılar nedeniyle mescidin batı duvarında büyük delikler oluştuğu ve mabedin tarihi dokusu için büyük tehlike meydana geldiği hatırlatıldı.

İsrail'in kazılarıyla ilgili araştırma yapıldığı bilgisine yer verilen raporda, kazıların özellikle mescidin batı duvarının altında yoğunlaştığı ve Heykel zamanından kalma büyük bir su kuyusuna ulaşıldığının öne sürüldüğü kaydedildi.

Müslüman ve Arap arkeologlar ise su kuyusunun Kenaniler'in bir kolu olan Yebusiler ya da Emeviler dönemine ait olduğu ihtimali üzerinde duruyor.

İsrail 1967 yılından bu yana, işgal ettiği Kudüs şehrinin İslami kimliğini yok etmeye çalışıyor.

İsrail Mescidi Aksa'yı bu hale getirdi
GALERİYE GİT
YORUMLAR 10
 • GeceMavisi 5 yıl önce Şikayet Et
  onlar yapar biz kınarız 2 bağırız çağırır sonra cola içmeye devam ederiz.. o mescit yıkılır bizde kıyamette müslümanız diye rabbimizin karşısına çıkmayı düşünürüz ar damarımız da yırtık artık.. 2 gün kola içmeyiz cuma sonrası bağırır çağırırız israil büyükelçiliğine siyah çelenk koyarız 3 gün sonra hayatımız normale döner.... mavi marmara düşen uçağımız şehit askerlerimizi unuttuğumuz gibi...
  Cevapla
 • selim 5 yıl önce Şikayet Et
  yeryüzünde üç mescid kutsaldır.. hz ibrahimin yaptığı mekke-kabe, hz peygamberimizin yaptığı medine-mescidi nebevi, hz süleymanın yaptığı kudüs-mescidi aksa.eğer süleyman mabedini bulacağım diye mescidi aksanın altını tamamen kazarlarsa ne ayrı bir mabed bulacak nede mescidi aksa yıkılacaktır.ancak birgün bazı şartlar yerine gelirde mescidi aksayı yıkarlarsa işte o zaman allahın gazabı onların üzerine olacaktır.
  Cevapla
 • Demos Kratos 5 yıl önce Şikayet Et
  2 yıllardır bize kubbetüs sahra'yı mescid-i aksa diye yutturdular!!! 2. bugüne kadar da bizim gözümüzü mescid-i aksa diye kubbettüs-sahranın altın gibi parlayan kubbesiyle boyayıp aynı avlu içindeki asıl manevi değeri olan binanın altını oymaya devam ediyorlar. ta ki bina birgün birden bire ve birdaha ayağa kaldırılamayacak şekilde topluca göçene dek. (ikiz kuleler gibi) sonrada israil müslüman alemine dönüp diyecek ki, aslında sizin mescid-i aksa'nız o parlak şey değil, bu az önce göçen şeydi diyecekler. ama artık iş işten geçmiş olacak, çünkü ertesi gün israil süleyman mabedi'nin temellerini atıyor olacak. koskoca müslüman aleminin politikacı, yazar ve düşünürleri ise bolca laf salatası üretip halklarının gazını aldıktan sonra susacaklar.
  Cevapla
 • Demos Kratos 5 yıl önce Şikayet Et
  yıllardır bize kubbetüs sahra'yı mescid-i aksa diye yutturdular!!! . türkiye'de ve gittiğim müslüman ülkelerde gördüm ki altında mescid-i aksa diye yazan poster ve resimlerde hep kubbetus-sahranın (kubbesi altın gibi parlayan ve muallak taşının üzerini örtmek için 11. veya 12 yy.larda yapılmış sekizgen yapı) resimleri vardı ve kime sorduysam onun mescid-i aksa olduğunu söyledi. kabeden önceki ilk kıblemiz ve peygamberimiz hz. muhammed sav.in miraca yükseldiği zamanki yapı olan mescid-i aksanın altını oyarak burayı yıkmayı planlayan yahudiler, yerine buraya süleyman mabedini inşaa etme sevdasındalar.
  Cevapla
 • bekir terzi 5 yıl önce Şikayet Et
  ya rabbi mescidi aksayı koru. onlarında altını sen kaz ya rabbi. israilin altınıda sen kaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adebayor'dan acı itiraf! "İntihar..."
Meral Akşener'den Abdullah Gül çıkışı