E-Okul 1 yazılı sınav sonuçları açıkladı! Tıkla öğren

Okulların açılması ile birlikte öğrenciler yoğun bir ders temposuna girdi. 2017 - 2018 birinci dönem ilk sınavları düzenlendi. Öğrenciler e-Okul üzerinden sınav sonuçlarını sorgulamaya başladı. İşte e-okul 1. yazılı sınav sonuçları ve sözlü puanları...

E-Okul 1 yazılı sınav sonuçları açıkladı! Tıkla öğren
E-Okul 1 yazılı sınav sonuçları açıkladı! Tıkla öğren
GİRİŞ 28.11.2017 17:30 GÜNCELLEME 28.11.2017 17:31
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılan e-okul sınav sonuç sayfasına giriş nasıl yapılır. 2017 - 2018 birinci dönem ilk sınavları düzenlenmeye başladı. Özellikle öğrenciler ve veliler e-okul giriş sayfası üzerinden birinci sınav notları ve sözlü notlarını öğrenmeye çalışıyor.

Peki e-okul sınav sonuçları sayfasında birinci yazlı ve sözlü puanları açıklandı mı? 15 Tatile az bir zaman kala sınav notlarını merak eden öğrenciler MEB sayfasını sorgu işlemleri ve devamsızlık durumuna bakmaya başladı.

İşte 2017 e-okul sınav sonuçları sorgulama ekranı ve birinci yazılı sınav puanları

E-OKUL SINAV SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE (VBS) NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-okul veli bilgilendirme sisteminde;

1)Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası
2)Okul numarası
3)Birkaç güvenlik sorusu yanıtlanarak sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir.

Ardından E-okul sınav sonuçlarını öğrenmek için not durumu üzerinden bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu sayede birinci yazılı sınav ve sözlü notlarını görebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, öğrencilere ait not ve devamsızlık bilgisine kolay ve hızlı bir şekilde en güncel haliyle ulaşabilmek mümkün. Bu sistem öğrencilerle birlikte veliler için de oluşturulmuştur. E-okul sisteminde süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-okul veli bilgilendirme sistemine, resmi web sitesi olan https://e-okul.meb.gov.tr/ üzerinden erişilebilmektedir.  Böylece öğrenci numaraları ve T.C.kimlik numaraları ile giriş yapılarak bu sistemden en etkin ve verimli şekilde yararlanılabilmektedir.

15 TATİL NE ZAMAN?

MEB takvimde yer alan tarihlere göre 15 tatil yani ikinci kanaat dönemi yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018 - 2 Şubat 2018 tarihleri arasında olacak. Sömestr tatili yani ikinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak.

YORUMLAR 72
 • Medine 3 ay önce Şikayet Et
  Giriş yapamıyorum
  Cevapla
 • silan Ergül 4 ay önce Şikayet Et
  8 sinif sinav bilgilerim
  Cevapla
 • Hayrunisa 8 ay önce Şikayet Et
  Girisi çok zor
  Cevapla
 • ruhat vural 9 ay önce Şikayet Et
  3sınıf
  Cevapla
 • furkan 10 ay önce Şikayet Et
  Bir. De e okul. İyi derler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İSMEK 22. Genel Sergi ve Festivali açıldı
İbretlik! Okul bahçesinde şoke eden manzara