Kartal AİHL’de kış etkinlikleri bitti şimdi yarıyıl tatili faaliyetleri zamanı

Ara tatil dönemi geldi. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerin eğlenirken öğrenmeleri için dolu dolu bir program hazırladı.

Kartal AİHL’de kış etkinlikleri bitti şimdi yarıyıl tatili faaliyetleri zamanı
Kartal AİHL’de kış etkinlikleri bitti şimdi yarıyıl tatili faaliyetleri zamanı
GİRİŞ 15.01.2020 14:33 GÜNCELLEME 15.01.2020 19:32

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, yılın her dönemini farklı öğrenme takvimi olarak değerlendiriyor. 2020 Kış Etkinlikleri 08-14 Ocak tarihleri arasında coşkulu ve yoğun bir katılımla gerçekleşti şimdi yarıyıl tatili faaliyetleri zamanı.

 

 

EĞLENİRKEN ÖĞRENDİLER

Sınavların bittiği ve ders yoğunluğunun azaldığı dönem sonu günleri Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kış ve Yaz etkinlikleri olarak düzenleniyor. Okul öğrencileri tarafından planlaması ve organizasyonu gerçekleştirilen etkinlikler coşkulu ve nitelikli programlara sahne oldu.

 

 

Konser, söyleşi, tiyatro, sinema, sergi, yarışmalar, ikramlar ve kulüp etkinlikleriyle öğrenciler sınavların yoğunluğunu atarken farklı öğrenme süreçlerine dâhil oldular. Sürecin her aşamasında öğrencilerin aktif olduğu etkinlikler öğrenciler için unutulmaz tecrübeler biriktirdi.

Öğrenci temsilcilerinden Muhammed Emin Soy, “Türkiye’nin her tarafından sınavla öğrenci alan bir okuluz. Bu yüzden arkadaşlarımız genel olarak yatılı olarak eğitim alıyorlar. Sınavlar sonrası ailemizin yanına bir an önce gitmek yerine arkadaşlarımızla bu çalışmalar da olmayı tercih ediyoruz.”

Kış etkinliklerini düzenleyen isimlerden Buket Kılıç ise kendilerine her türlü desteği veren Öğretmenlerine, Okul İdaresine, Okul Aile Birliğine, Mezunlar Derneğine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

ŞİMDİ YARIYIL FAALİYETLERİ ZAMANI

2019-2020 Eğitim öğretim yılının ilk yarısı biterken Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, akademik ve sosyal çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. On beş günlük tatil sürecini dil eğitiminden hafızlık çalışmalarına, gezilerden projelere yurt içi ve yurt dışında en verimli şekillerde geçirilmesi planlanıyor.

İngilizce hazırlık sınıfı bulunan okulda, aynı zamanda Arapça eğitimi de veriliyor. Okul dönemleri dışında her sene ara tatillerde düzenlenen Arapça eğitim programları bu sene de devam ediyor. Öğrencilerin bir kısmı Ürdün’de dört (4) haftalık Arapça eğitim programı ile eğitimlerini sürdürürken bir kısmı da İstanbul’da Arapça kurslarına katılarak dil eğitimine devam ediyor.

Hafızlık Kulübü çatısı altında Hafızlık çalışmalarına devam eden öğrenciler tatil dönemini yoğun geçiriyor. Her tatil döneminde farklı iller ve mekânlarda çalışan öğrenciler, bölgeyi gezme imkânına da sahip oluyor. Yoğun Hafızlık eğitim programlarında bu sene adres Bursa

IB programı ile eğitimine devam eden öğrenciler Güneydoğu Turu’na hazırlanıyor. Öğrenciler tatillerini Güneydoğu kültürünü tanıyarak değerlendirecek. Aynı zamanda kardeş okullardan Karadağ Fatih Mehmet Medresesini ise okullarında ve İstanbul’da ağırlayacaklar.

Öğretmenler ise Erasmus KA1 programı kapsamında Finlandiya’da olacak.  Eğitim seminerleri alacak, Finlandiya’daki eğitsel okul ve enstitüleri ziyaret edecekler.

YKS başarısı ile de dillerden düşmeyen okul, son sınıf öğrencilerine ara tatilde de en iyi şekilde sınava hazırlanmaları için olanaklar sağlıyor.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerek okul dönemi, gerekse tatil dönemlerinde; öğretmenler ve öğrenciler tarafından yapılan çalışmalar son bulmuyor.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Japonlar buldu! Baş parmağa takılıyor ve...
Canlı yayında Türkiye'ye akılamaz tehdit: Sahillerimizde sonunuz gelecek