Başbakan Erdoğan'ın evine 3 bin kişiyle baskın

Gezi protestosunu çevre eyleminden çıkarıp sokak savaşına dönüştüren marjinal grupların 1 Haziran'da Erdoğan'ın Ankara'daki evine de saldırı girişiminde bulunduğu öne sürüldü.

Başbakan Erdoğan'ın evine 3 bin kişiyle baskın
Başbakan Erdoğan'ın evine 3 bin kişiyle baskın
GİRİŞ 21.06.2013 08:03 GÜNCELLEME 21.06.2013 16:54
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Tahir ALPEREN'in Haberi...

Taksim Gezi Parkı protestolarını çevre eyleminden çıkarıp sokakları terörize eden marjinal grupların, 1 Haziran'da yapmak istedikleri eş zamanlı baskın son anda önlendi. Başbakan'ın Ankara ve İstanbul'da kullandığı çalışma ofisi ve konutuna eş zamanlı olarak girmek isteyen eylemcilerin burada fotoğraf çektirerek, Türkiye'yi uluslararası arenada zor duruma düşürmeyi amaçladıkları öğrenildi.

Gezi Parkı olaylarının en şiddetli yaşandığı 1 Haziran gecesi eylemcilerin tek hedefinin Başbakanlık Konutu'nun yanısıra, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ankara Keçiören'deki evi ve Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nin işgal girişimi olduğu belirtildi. İstihbarat raporlarına yansıyan satırlarda, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ankara Keçiören'deki ikametine yürümek isteyen bir grubun motorize Yunus ekipleri tarafından son anda engellendiği belirtildi.

EŞ ZAMANLI İŞGAL PLANI

Başbakan Erdoğan'ın Tunus, Fas ve Cezayir'e başlattığı gezi sırasında şiddetlenen Gezi Parkı eylemleri sırasında, bazı grupların eş zamanlı olarak Çankaya'da bulunan Başbakanlık Konutu ve Beşiktaş'taki Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nin yanı sıra Keçiören'deki evinin de işgal edilme girişimi Başbakan'a rapor edildi. İstihbarat birimlerinin çalışmaları sonrası hazırlanan raporda, Erdoğan'ın Ankara Keçiören'deki evinin de işgal edilerek çekilen fotoğrafların hem sosyal medya hem de yabancı basına servis edilerek sivil darbe planlandığı anlatıldı.

BÜYÜK TEHLİKE ATLATILDI

31 Mayıs tarihinde akşam saatlerinde başlayan Ankara olayları 1 Haziran'da daha da şiddetlendi. Çankaya'da bulunan Başbakanlık Merkez binasının yanı sıra AK Parti binası ve bazı bakanlıklara yönelik saldırılar polisin sert müdahalesi sonucu önlendi. Aynı saatlerde Dolmabahçe Çalışma Ofisi'ne de saldıran göstericilerin tek amacının ofisleri işgal ederek sivil darbe girişimi planladıkları rapor edilirken, en büyük tehlikenin ise Başbakan'ın Keçiören'deki evinde yaşandığı belirtildi.

YUNUSLAR ÖNLEDİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı tüm ekipler Başbakanlık ve AK Parti binasını korurken, 3 bin kişiden oluşan başka bir grup ise Erdoğan'ın Keçiören'deki evini hedef aldı. Polisin Ankara kent merkezinde yoğunlaşan gösterilere müdahale etmesinden faydalanmaya çalışan 3 bin kişilik eylemci grubu, Başbakan'ın Keçiören'deki evine doğru yürüyüşe geçti. Kalabalık hiçbir engelle karşılaşmadan konutun bulunduğu sokağa kadar ilerledi. Bunun üzerine ilk etapta devriye görevi yapan motorize Yunus ekiplerinden 40 kişi acil olarak bölgeye sevk edildi. Yunus ekipleri grubu bir süre oyalarken, izinli ve istirahatte olan tüm Çevik Kuvvet ekiplerine acil kodla uyarı geçilerek bölgeye takviye gönderildi ve büyük bir tehlikenin önüne geçildi. Evde kimsenin bulunmaması ise güvenlik güçlerini rahatlattı.

ODTÜ'YÜ DE KARIŞTIRDILAR

Başbakan'ın Keçiören'deki evine yürüyen grupların tetiklediği diğer bir grubun ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) bulunan marjinal bazı sol örgütlere mensup kişiler oldukları tespit edildi. Ancak olaylar öncesinde alınan istihbaratlar sonucu ODTÜ'de önlem alınarak sert müdahalelerle söz konusu grubun Başbakan'ın evine yürüyemediği ifade edildi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 40
 • ALİ ÜNLÜER 5 yıl önce Şikayet Et
  öyle birşey olsaydı inanın burası suriyeden beter olurdu. zaten suriye katılı esede destek için yapıldığını tahmin ediyorum, yani burada ne kadar kargaşa suriyede o kadar muhalif katliamı demek, dikkat edin kargaşa çıktıktan sonra suride cellatlar hizbuşeytanların yardımıyla katliama hız verdiler
  Cevapla
 • K..MURAT 5 yıl önce Şikayet Et
  dezanformasyon... evet yazın ama beri cnn kınamayın . çünkü bunun on katını abartarak siz veriyorsunuz. yalandan kim ölmüş..
  Cevapla
 • Sabit Kal 5 yıl önce Şikayet Et
  Atesle oynadiklarinin farkinda degiller, hemde hic degiller. Bu millet sakin ve sessiz bekliyor diye saniyorlarki, korkaktirlar, uyusukturlar, cekingendirler, gözlerini korkutmuslar. Ama sakin atin depigini yememisler henüz. Erdogan'in kilina zarar gelse, bütün dünya onlara dar gelir, dar. Ama onlara bir göz dagi vermenin vakti gelmedimi daha? Mesela böyle bir olayda yüzbinlercemiz bütün AKP binalarini ve milletvekili evlerinin etrafina etten bir kalkan örmeli ve yalniz olmadiklarini hissetirmeliyiz. Artik sükunetinden bir haddi var ama...
  Cevapla
 • mehmet bulut 5 yıl önce Şikayet Et
  sıkıysa bi dokunun. devrimi o zaman görürsünüz
  Cevapla
 • saim çakır 5 yıl önce Şikayet Et
  SATILMIŞ PİYONLAR. bu ülke düşmanını chp nin içinde arasın dışarda aramaya gerek yok bu militanlar satılmışlardır bu ğün chp genelbaşkanı bu ülkenin sırlarını yabancı ülkelere verebilir bunlar vatan haini bu ülkede susan bir çoğunluk var bu çapulcu parçaları dağıtılan bedava biraları satımıştır bu suskun insanları sokağa dökerseniz bu ülkede size yer kalmaz sizi satın alan finasör ülkelere kaçmak zorunda kalırsınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Google Huawei ile yaptığı iş birliğini askıya aldı
Osmanlı padişahlarının bu özelliklerini hiç duydunuz mu?