Paralel yapının en büyük oyunu deşifre oldu

Sosyal medyadan yeni kumpas sinyalleri veren paralel örgütün maskesi düştü. Montaj ses kayıtları ile itibar suikastine kalkışan örgütün yeni yöntemi, olmayan videoları silikon maske ile üretmek.

 • GİRİŞ20.03.2014 03:56
 • GÜNCELLEME20.03.2014 15:39
Paralel yapının en büyük oyunu deşifre oldu

Paralel yapı montaj ses kayıtlarının ardından görüntü yayınlayacağını sosyal medya üzerinden duyururken, Hollywood'da uygulanan 'silikon maske' yöntemi, olmayan bir videonun üretilebileceğini ortaya koydu. Örgüt itibar suikasti için bu yöntemi de kullanacak.

BİRBİRLERİNİN YERİNE GEÇTİLER

Belgesel kanalı Discovery Channel'de yayınlanan Mythbusters adlı programın sunucuları Adam Savage ve Jamie Hyneman, Görevimiz Tehlike filmlerindeki maske sahnelerinin gerçekliğini sorguladı. Kendilerinin silikon maskelerini yaptıran ikili birbirlerinin maskelerini takarak ve kıyafetlerini giyip kimlik değiştirdi.

TANIMAK İMKANSIZLAŞIYOR

Kendilerini tanıyan insanların karşısına çıkan iki sunucunun yüzlerinin gerçek olmadığnıı 1,5 metreye gelinceye kadar kimse anlayamadı. Böylece programın sonunda herhangi birisinin maskesini kullanarak, onu tanıyan insanları bile yanıltmanın mümkün olduğu ortaya çıktı.

FOTOĞRAFI OLMASI YETERLİ

Silikon maske için maskesi çıkarılacak kişinin değişik açılardan fotoğraflarının çekilimesi yeterli olabiliyor. Bu maskeyi benzer fiziksel özelliklerde biri taktığında aradaki farkı bir video ortamında anlamak imkansız hale geliyor.

ORFİNAL SES ÜRETİLEBİLİYOR

Cüneyt Özdemir'in eşi Zeynep İnanoğlu'nun 2008'de tez konusu yaptığı sistemle, 'Ses dalgalarından orijinal ses üretilmesi' ilk kez1999'da ABD'nin Los Alamos laboratuvarında kanıtlanmıştı. Bu çalışmayla sese duygu bile yüklemenin mümkün olduğu ortaya çıkmıştı.

SUNUCULAR BİRBİRLERİNİN KİMLİKLERİNE BÜRÜNDÜ

Dünyanın pek çok ülkesinde yayınlanan Discovery Channel'ın Mythbusters adlı programının sunucuları Adam Savage ve Jamie Hyneman, Görevimiz Tehlike filmlerinde kullanılan "silikon maske" makyajıyla, izleyicilerin karşısına çıkarak karşılarındaki kişileri yanılttı.

SESLERE DUYGU BİLE YÜKLENEBİLİYOR

Zeynep İnanoğlu'na Barselona Avrupa Sinyal İşleme Konferansı'nda ödül getiren 'Seslerin farklı duygulara dönüştürülmesi" çalışması Gazeteci Nazlı Ilıcak'a da ilham vermişti. Ilıcak 3 yıl önce yazdığı (28 Ağustos 2011) bir makalede Başbakan Erdoğan'ı da örnek vererek bu sistemle nasıl tuzak kurulacağını anlatmıştı.

İşte silikon maskelerin yapılışı;

Etiketler

Yorumlar7

 • mehmet cemal 4 yıl önce Şikayet Et
  vatansever. arkadaşlar papazlar evlenemezmiş doğrumu
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • mevhibe inal 4 yıl önce Şikayet Et
  Paralel Yapılar... Bitmez. Önemli olan, Dünya Kaynaklarına el koymak isteyen Dünya Hakimiyeti peşindeki gücün her kılığa girerek, heryere sızarak insanları yönlendirmek istediğinin bilinmesi. . Bunların ortak noktası İSTİKRARSIZLIK ve Düşmanlık yaymak. bölüp-parçalamak. Bunların panzehiri BARIŞ-İŞBİRLİĞİ Bizim Ayet ve Hadislerimizdeki..Kul-İnsan-Hayvan-Doğa Hakkı bile bunlara kanmamızı önler...
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Erhan ACUN 4 yıl önce Şikayet Et
  Resimdeki şok gerçek.... Resmin gerçek kişisine dikkatli bakarsanız bir resminde kulağında küpe, bir diğer resminde ise boynunda kulaklığı ve parmağındaki yüzüğü göreceksiniz.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • bahadır 4 yıl önce Şikayet Et
  sıkıntı yok. Kulun planı varsa Allahında planı var.Sıkıntı yookkk.
  Cevapla Toplam 29 beğeni
 • orhan gazi demirci 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu tarz maskelerin kullanıldığı tv dizileri de var.. İzleyenler bilir. BREAKİNG BAD isimli dizideki başrol oyuncusu 2. sezondan itibaren saçlarını kazıttı ve 5. sezona kadar böyle devam etti. adam normal katıldığı tv showlarda saçları var aynı hafta yayınlanan kendi dizisinde saçları yok. meğerse adamlar maske yapmışlar. inanılır gibi değil adam maskeyle oynamış 4 sezon. ve 720p HD tam yakın çekimlerinde bile zerre anlayamadık. paralel yapı eğer bunu kullanıyorsa vallahi pes. bu yapı örgüt değilse artık hangi yapıya örgüt demek lazım çok merak ediyorum.
  Cevapla Toplam 25 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat