Osmanlı torunu, dedesini ziyaret edemedi

Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret etmek istedi. Ancak türbenin içine giremedi.

Osmanlı torunu, dedesini ziyaret edemedi
Osmanlı torunu, dedesini ziyaret edemedi
GİRİŞ 28.03.2015 11:31 GÜNCELLEME 28.03.2015 11:31
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

2. Abdulhamit’in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Şah Fırat operasyonu ile Suriye'nin Halep kentine bağlı Karakozak köyü yakınlarından Şanlıurfa’nın Birecik ilçesindeki Kara Kuvvetleri Komutanlığı 3. Hudut Alayı 7. Hudut Bölük Komutanlığına geçici olarak getirilen dedesi Süleyman Şah'ın türbesini ziyaret etti.

Sultan II. Abdülhamid’in torunu Şehzade Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, dedesinin türbesine hazırlıkların tamamlanmadığı gerekçesiyle giremedi. Osmanoğlu, dedesi Süleyman Şah ve beraberindeki askerlerin sandukasının geçici olarak tutulduğu bölük komutanlığına da mevzuat nedeniyle giriş yapamadı.

Türbenin bulunduğu karakola en yakın köyde dua eden, karakolun karşı köyünde uzaktan dua etmek zorunda kalan Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, “Tabi ki dedemizin buraya gelmesi çok önemli ve çok manidar oldu. Yaşanan süreç içerisinde emeği geçen Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Türbenin buraya getirilmesi bizim için çok onurlu oldu. Tabi bazı kesimler tarafından türbenin yerinin değiştirilmesi ile ilgili çokça muhalefet oldu ama en iyi kararın buraya gelmesi olduğunu düşünüyorum” dedi. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Siyaset 4 yıl önce Şikayet Et
  Siyasete girmek gibi bir hata yapmaz inşallah.
  Cevapla
 • koray derik 4 yıl önce Şikayet Et
  siyasete girmeyi düşündüğünü ve farklı partilerden teklif aldığını ifade eden Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’na babası Harun Osmanoğlu’ndan veto geldi. Kayıhan Osmanoğlu da vasiyeti duyunca siyasete girmekten vazgeçti.
  Cevapla
 • kriminal 4 yıl önce Şikayet Et
  Dün Özel Paşamızın içeride çekilmiş fotoğraflı haberlerini gördüm...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan dünyaya mesaj: Artık kabul etmeliler...
Süper Lig'in zirvesinde 'Fırtına' var!