Şehit savcı Kiraz anısına hatıra ormanı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anısına hatıra ormanı oluşturuldu.

Şehit savcı Kiraz anısına hatıra ormanı
Şehit savcı Kiraz anısına hatıra ormanı
GİRİŞ 24.05.2015 17:35 GÜNCELLEME 24.05.2015 17:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Büyükçekmece Gölü kenarı Beylikçayır mevkisinde oluşturulan hatıra ormanının açılışında, şehit Savcı Kiraz'ın anısını burada yaşatmak istediklerini söyledi.

Salihoğlu, "31 Mart'ta meydana gelen menfur suikast olayı bizleri yüreğimizden, canımızdan yaraladı, parçaladı. Biz de bu can bu tende olduğu müddetçe bu olayı unutmayacağız, unutturmayacağız. Her zaman yakinen yaşayacağız" dedi.

Olayın ardından Türkiye'nin ve dünyanın birçok yerinden tepki mektupları aldığını dile getiren Salihoğlu, şunları söyledi:

"Tüm milleti derinden üzen bu olayın aynı zamanda yurt dışından tepkilerini de bana gelen mektuplarla gördüm. Brezilya Cumhuriyet Başsavcısı tarafından olaya ilişkin mektup aldık. Gerçekten bizleri ve kalbi olan dünyadaki kişileri derinden üzen bu olayı nasıl telin edeceğimi bilemiyorum. Bu alçakça saldırının devamında yine tehditlerini devam ettiriyorlar ama biz adaleti hiç korkmadan, hiç yılmadan ölümden ya da diğer tehditlerden korkmadan devam ettireceğiz."

Hadi Salihoğlu, orman ve ağacın çok önemli olduğunu belirterek, "Peygamber Efendimiz, 'Ölümünüz çok yakın olsa bile elinizdeki ağacı dikin' diye bize talimat vermiş. Burada şehit kardeşimin anısını bu güzel ormanda devam ettireceğiz. Allah kısmet ederse her sene buraya geleceğiz" diye konuştu. 

Şehit savcı Kiraz'ın babası ve annesi fidan dikti

Şehit savcı Kiraz anısına Kuran-ı Kerim okunan törende, kurdele kesilerek hatıra ormanının açılışı yapıldı.

Fidan dikim törenine İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hacı Hasan Bölükbaşı, adliyede görevli savcı ve hakimler ile şehit Savcı Kiraz'ın yakınları katıldı.

Törende daha sonra, Salihoğlu, şehit savcı Kiraz'ın babası Hakkı ve annesi Saadet Kiraz ile fidan dikti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 30 dönümlük arazide oluşturulan hatıra ormanına yaklaşık 1300 adet çam, sedir ve mavi servi ağacı dikilecek. 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Mehmet Selim Kiraz
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Güven 4 yıl önce Şikayet Et
    Allah cennetinde gölgelendirsin merhum savcıyı inşallah..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ali Koç tribünden atladığı an için ilk kez konuştu!
Koronovirüs sonrası dünyaca ünlü markalardan Türkiye kararı